Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Купуване на СД

29.01.2013 - Правни казуси - 3 Отговори     (0)

Съдружник съм в СД, регистрирано 1992 г., а също имам регистрирано ЕТ 1997 г. СД-то не извършва дейност от 10 години, но има договор с общината за терен под наем, върху който СД-то е изградило склад и плаща наем за терена. ЕТ-то купи от Агенцията за приватизация постройката към склада. На въпроса как може договора за наем за терена да се прехвърли от СД на ЕТ, от общината ни отговориха, че трябва нов конкурс или ЕТ да изкупи СД. Тъй катo това по закон е невъзможно, какво да се направи в този случай, освен новосъздадено ЕООД което да изкупи СД и ЕТ?

									Валя Йотова

Валя Йотова

Отговори (3)   

											Кристина Найденова

Кристина Найденова

29.01.2013

Отговор: Можете да направите договор за съвместна дейност между ЕТ-то и СД-то.


За повече информация: http://www.agencyevina.com | За контакти

											Лазар Белев

Лазар Белев

29.01.2013

Отговор: Преди да пристъпите обаче към съвместна дейност разгледайте внимателно договора на наем с общината. Много често има изрична забрана за преотдаване или заобикаляне на разпоредбата чрез съвместно ползване с други лица. Това може да Ви изиграе лоша шега и същия да бъде прекратен предсрочно поради неизпълнение на задълженията по него.


За контакти

											Антоанета Ненова

Антоанета Ненова

01.02.2013

Отговор: чл.15 от Търговския закон предвижда възможност за продажба на търговското предприятие като съвкупност от права, задължения и фактически отношения. Във Вашия случай няма законова пречка СД (по общо решение на съдружниците) да продаде търговското си предприятие на ЕТ срещу определена продажна цена, с договор по чл.15 ТЗ, с нотариална заверка на подписите, който се вписва в Търговския регистър. В този случай ЕТ ще встъпи в правата и задълженията на СД и по договора за наем.


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Отдаване под наем на съсобствен имот Здравейте, трима съсобственика сме на къща на 3 етажа всеки във владение на 1 етаж и по 1/3-та ид.част от дворното място като имота не е разделян. Единия от... Последен отговор - 21.04.2018 от Димитър Пейков

2 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

получаване на нотариален акт след като е получено Удостоверение за търпимост Здравейте, Получих "Удостоверение за търпимост" на 4 сгради в имот собственост на майка ми и мен, като наследник на баща ми. Какви стъпки следва да се... Последен отговор - 20.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

нотариален акт след издадено удостоверение за търпимост получих ъдостоверение за търпимост за сгради в имот на майка ми и мен като наследник. Какви стъпки следват, за да получа нотариален акт за имота и... Последен отговор - 20.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив