Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Комините тела в съсобствена къща

13.10.2017 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Живеем на 2-я етаж в къща, чийто 1 етаж се обитава от други хора.
Имаме ли право да зазидаме комините им тела ?

									Елиана Амудова

Елиана Амудова

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

14.10.2017

Отговор: За точен отговор е необходима и допълнителна информация, но следва да имате предвид разпоредбата на чл. 38, ал. 1 от Закона за собствеността, според която комините представляват общи части, т.е. същите са за общо ползване и нямате правно основание да ги "зазиждате".


За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

16.10.2017

Отговор: Здравейте!
Съгласно Закона за собствеността, коминните тела са обща част на блока, но, не разбирам, Вие не използвате ли същите коминни тела?
Така, както собственика на първия етаж ги ползва, така и Вие, тогава, какъв е мотива за такова зазиждане?
Ако решите, че те не са Ви необходими, но са необходими на собствениците на първия етаж, тогава те ще имат основание да заведат дело по съдебен ред и Ви осъдят.
Съветвам Ви - не го правете!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Етажна собственост - % гласове за или против Моля за конкретен отговор : Имаме общо събрание , има липса на кворум, събранието се от лага с 1 час, присъстват 33 % идеални части от общите части ,... Последен отговор - 6.11.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Етажна собственост - видове разходи Моля конкретизирайте видовете разходи : ако разхода е полезен но не увеличава стойността - примерно частично боядисване и частично измазване със... Последен отговор - 9.11.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

договор за доброволна делба разделяне на земеделска земя ,наследствена на двама собственика.Едната се намира в общ.Първомай,а другата в общ Асеновград.Как трябва да се постъпи? Последен отговор - 19.11.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Обещетение Здравейте! Предстои ми да ме освободят от работа по чл. 331- по инициатива на работодателя. Въпроса ми е свързан с обещетението- тъй като имам запор, след... Последен отговор - 20.11.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Регистрация на МПС Закупено МПС през 2013г но не е пререгистрирано и записано в данъчното. Може ли да се продаде на друг купувач при положение че продавачът и предишният... Последен отговор - 20.11.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив