Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Какъв е срокът за подаване на иск за наследство след смърт на родител?

27.03.2016 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Имам намерение за оспорване на дарение, което баща ми е направил на брат ми за земеделска земя и за получаване на частта от наследство след смъртта на баща ми. Майка ми също не е сред живите от 2004 година.

									Mariyanka Marinova

Mariyanka Marinova Инженер
Търговище

Отговори (2)    Коментара (1)

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

28.03.2016

Отговор: Щом дарител е баща Ви, срокът тече от датата на неговата смърт и е пет години,


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Mariyanka Marinova

Mariyanka Marinova

28.03.2016

Коментар: Майка ми е починала през 2004 година. Дарението на 4/6 от апартамента на брат ми е направен преди нейната смърт, но договорът за прехвърляне срещу издръжка и гледане в полза на брат ми за същите 4/6 части, което не ми дава право да го оспорвам , е след нейната смърт. За втория договор аз не знаех, само за първия.
Какъв е срокът за подаване на иск за запазена част от наследство след смъртта на баща ми през януари 2016 година?



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

28.03.2016

Отговор: Пет години.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Придобиване на имот по давност Здравейте,живея във имот даден ми от чужд човек преди осем години,плащал съм му данъци,комуналните са на мое име,имам доста инвестирано във... Последен отговор - 21.01.2021 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Особени представители при съдебна делба Здравейте, проведох няколко консултации за съдебна делба на имот с много собственици. Има много голяма вероятност да бъдат назначени няколко особени... Последен отговор - 27.05.2021 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

съсобственик Как законно и легално мога да потърся съсобственик, който не е на постоянния си адрес.Живущите на адреса твърдят, че няма такова лице, а и не са длъжни да... Последен отговор - 8.12.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

трудово-правни отношения Здравейте! Работя с трудов договор чл.67,ал.1,т.1 във вр.с чл.70,ал.2 от КТ. В момента съм в отпуск по болест/ковид/.Пенсионер съм. След изтичане на отпуска по... Последен отговор - 10.04.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Как да се накара Мажоритарен собственик да дава отчет? Съсобственик съм 28% по нотариален акт на магазин в София. Както другите съсобственици, така и аз имаме проблеми с мажоритарният собственик които... Последен отговор - 27.05.2021 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив