Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Жилището е дарено от родителите ми и по късно аз го ипотекирах

13.08.2017 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Жилището ми е дарение от родителите ми По късно аз ипотекирах въпросният имот Сега обаче родителите и брат ми искат да развалят дарението Въпросът ми е могат ли и какво ще се случи с ипотеката ? благодаря предварително !

									Драганов

Драганов

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

14.08.2017

Отговор: Дарението може да бъде отменено само по съдебен ред. След като и двамата Ви родители са живи, то дело следва да водят те. Брат Ви няма нищо общо. А за да го отменят, трябва да докажат, че са имали нужда от издръжка и двамата, че са я искали от Вас и Вие не сте я осигурили. Освен това, съдебната практика сочи, че ако самият Вие нямате средства за собствената си издръжка, не сте длъжен да им давате издръжка.
Ако все пак заведат такова дело и го спечелят, имайте предвид, че ипотеката следва имота. Както и че ипотеката е вписана преди исковата молба. И ако кредита не го обслужват, имотът ще отиде на публична продан.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

15.08.2017

Отговор: Здравейте!
Разваляне на договор за дарение може да стане само по съдебен ред.
Ако в самия договор за дарение е било написано, че нямате право да ипотекирате имота , или други условия / изисквания/ от дарителите, то тогава със сигурност развалянето на договора за дарение ще бъде уважено от съда, тъй като става въпрос за дарение с тежест. Т.е. , предварително са Ви били поставени условия, които Вие не сте спазили.
С други думи - трудно може да бъде развален договора за дарение.
За ипотечният кредит сте отговорни изцяло само Вие и ако не обслужвате същият редовно, то тогава имотът може да бъде изнесен на публична продан.
Съветът ми към Вас е да се обърнете към адвокат, за да се прегледат и изчетат всички документи и тогава да се вземе най-правилното решение, какво може и какво не може да бъде направено.
С уважение,
адв.Чанкова
София ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

чл. 14, ал. 4, ЗУЕС Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Възстановяване на земеделска земя Здравейте, свекър ми е наследник на 60 дка земеделска земя в землището на с.Ярджиловци обл. Перник, въпроса ми е какво да предприеме, като когато са били... Последен отговор - 14.09.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Обсебен Съсобствен Имот Наследих от баща си процент в магазин който той е получил от реституция. Магазина има много съсобственици. Трима човека, мажоритарен собственик 51%, друг... Последен отговор - 18.10.2020 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Моля за отговор Здравейте, Съгласн чл. 14, ал. 4, ЗУЕС, Едно лице може да представлява най-много трима собственици и/или ползватели. Колко гласа има общо, като брои и себе... Последен отговор - 3.09.2020 от адв. Симеонова

1 Отговори

пари при чси имам задържани 6000лв през последните 8 години одържани ми от инвалидната ми пенсия от 200лв всеки месец но не са разпределени до сега на... Последен отговор - 31.10.2020 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив