Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Изграждане на дървен навес

03.06.2020 - Строителство - 1 Отговори     (0)

Здравейте група! Имам следния въпрос... Искам да вдигна дървен навес (без бетонна площадка), ще служи за гараж на автомобил... Няма да има стени, фундамент и прочие.. само греди и покрив с височина 2.5-3м. Ще се води преместваем, ще има само подложки под гредите захванати за тях. Та въпроса ми е дали трябват документи за този вид навес... или мога да го вдигна без проблем???

									Николай

Николай

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

03.06.2020

Отговор: Здравейте, Николай,

съгласно § 1, т. 80 от ДР на ЗУТ "преместваем обект" е обект, който няма характеристиките на строеж и може след отделянето му от повърхността и от мрежите на техническата инфраструктура да бъде преместван в пространството, без да губи своята индивидуализация и/или възможността да бъде ползван на друго място със същото или с подобно предназначение на това, за което е ползван на мястото, от което е отделен, като поставянето му и/или премахването му не изменя трайно субстанцията или начина на ползване на земята, както и на обекта, върху който се поставя или от който се отделя. Преместваемият обект може да се закрепва временно върху терена, като при необходимост се допуска отнемане на повърхностния слой, чрез сглобяем или монолитен конструктивен елемент, който е неразделна част от преместваемия обект и е предназначен да гарантира конструктивната и пространствена устойчивост на обекта и не може да служи за основа за изграждане на строеж.
В случай че навесът, който смятате да поставите, отговаря на горепосоченото - Ви е необходимо разрешение за поставянето му. Същото се издава въз основа на схема и проектна документация, одобрени от главния архитект на общината. Схемата за поставяне определя пространственото разположение, вида, типа, размерите и предназначението на обекта. Условията и редът за издаване на разрешението за поставяне на обектите, за одобряването и за изискванията към схемата и проектната документация се определят с наредба на общинския съвет, като в наредбата, в зависимост от вида и предназначението на обекта, се поставя изискване за предоставяне на инженерно-техническа част или конструктивно становище.



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Навес над външно общо стълбище Здравейте, преди 2 години направихме навес над стълбище, което се води общо за къщата. Всъщност го използваме само ние, а комшиите над нас има друго... Последен отговор - 27.06.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Кога собственик на недвижим имот има право да изгражда тротоара пред имота си? Има ли право собственика на съседен на моя имот да изгражда тротоара пред неговия имот , като по този начин ще разруши съществуващия подход към моя имот... Последен отговор - 17.07.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Строеж на ''калкан" През 2015г. закупих къща , която по късно разбрах е била предвидена за калкан с евентуална друга къща в съседния парцел(ако бъде построена) Явно съм бил... Последен отговор - 21.08.2022 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

узаконяват ли се бараки Здравейте ! Не за първи път задавам този въпрос ,но нещо не мога да разбера . Имам ги вече построени второстепенни постройки /бараки за дърва и... Последен отговор - 8.09.2022 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

строителство Здравейте ! Имам издадено разрешение за строеж за бараки и то е вече реализирано. Построени са вече второстепенните постройки /бараки за дърва и... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив