Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Имам ли нужда от разрешително за поставяне на мобилна къща в собствен неурегулиран имот?

22.07.2013 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте, пиша Ви от Варна. Притежавам имот в месността Прибой, Варна. Мястото се води горски фонд, но няма никакви насаждения, защото граничи с плажа. Мястото не е в регулация. Реално искам да си поставя мобилна къща, но не знам дали се иска разрешение, а ако е така, в молбата си какво да напиша, така че да получа такова разрешение? В ЗУТ пише, че преместваемите обекти са само за търговска цел - никъде не се упоменават преместваеми обекти за живеене и поради тази причина не зная как да процедирам. Пак от наредба на Варна. Ще цитирам чл. 3: Преместваемите обекти могат да бъдат:
1. Годишни – по искане на заявителя за срок до 3 (три) години
разположени по схема, която ce одобрява от Главния архитект и може да
бъде актуализирана във връзка с възникнали обществени или други
конкретни нужди. Преместваемите обекти, разположени в частни имоти,
ce поставят без одобряване на схема по чл. 56 от ЗУТ, освен в случаите,
когато частните имоти представляват недвижимо културно
наследство или попадат на територи

									emiliq Krasteva

emiliq Krasteva Друго

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

24.07.2013

Отговор: Процедурата не е за преместваеми обекти, а временни такива. Разликата се налага от факта, че обектът трябва да бъде захранен с ток и вода. За строежи в земеделски земи и земи от горския фонд, нормативаната уредба е в Закона за горите. При всички положения, ще Ви трябва разрешение за строеж, тъй като най-вероятно ще има основа от бетон. Цитираният Закон за горите /чл.81/, дава възможност за постоянен строеж.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Отдаване под наем на съсобствен имот Здравейте, трима съсобственика сме на къща на 3 етажа всеки във владение на 1 етаж и по 1/3-та ид.част от дворното място като имота не е разделян. Единия от... Последен отговор - 21.04.2018 от Димитър Пейков

2 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

получаване на нотариален акт след като е получено Удостоверение за търпимост Здравейте, Получих "Удостоверение за търпимост" на 4 сгради в имот собственост на майка ми и мен, като наследник на баща ми. Какви стъпки следва да се... Последен отговор - 20.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

нотариален акт след издадено удостоверение за търпимост получих ъдостоверение за търпимост за сгради в имот на майка ми и мен като наследник. Какви стъпки следват, за да получа нотариален акт за имота и... Последен отговор - 20.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив