Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Има ли изтекла давност

23.02.2015 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте, получих писмо от фирма(явно за събиране на задължения) в което ме информират да заплатя задължение от 27.09.2006г. към Рийдърс Дайджест или ще подадат съдебен иск.Въпросът ми е ако не намеря бележката с която съм платила(много време е минало) мога ли да се позова на изтекла давност?

									Валя Йотова

Валя Йотова

Отговори (2)    Коментара (1)

											Емилиян Кърчев

Емилиян Кърчев

23.02.2015

Отговор: Можете и го направете. Но ги уведомете писменно за това.


За повече информация: http://energyaudit.bg/ | За контакти

											Валя Йотова

Валя Йотова

23.02.2015

Коментар: Благодаря за бързия отговор.С други думи трябва да ги уведомя писменно,че няма да заплатя исканата сума,защото е изтекла давността.Трябва ли да посочвам член от закона.Бях чела,че това е чл.110 от ЗЗД


За контакти

											Емилиян Кърчев

Емилиян Кърчев

24.02.2015

Отговор: Може да посочите и члена, който е както Вие знаете 110 от ЗЗД. "Чл. 110. С изтичане на петгодишна давност се погасяват всички вземания, за които законът не предвижда друг срок." Приятен ден.


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наследствена земя Съсобственик съм на 3 декара наследствена земя със статут Ливада( в договора е записано кой коя част от земята може да ползва), искам да я заградя и... Последен отговор - 25.09.2018 от Адвокат Николина Митова

7 Отговори

Стари нотариални актове Здравейте! Имам къща, която от как е построена пет пъти е сменяла собственика си. Освен собствения си нотариален акт аз имам предишните два. Трябва ми... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Отказ от наследство Здравейте, през 1992 г. с решение на Поземлена комисия държавата възстановява имоти - земи и гори на покойния ми прадядо в провинция, починал през 70-те... Последен отговор - 17.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Помощник на ЧСИ ми взе неправомерно парите Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от Бисер Захариев

2 Отговори

Помощник ЧСИ запорира банковата ми сметка и ми взе неправомерно парите. Упорито... Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив