Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Разваляне на договор за аренда

02.08.2017 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Ако имота има аренден договор и се продаде с тази тежест , новият собственик има ли право да иска разваляне на този договор след като той не е сключен с него и в краен случай ако договора не може да бъде развален , може ли новия собственик да иска промяна на цената на наема и как ?

									ani

ani Брокер

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

03.08.2017

Отговор: Ако договорът за аренда е вписан в Служба по вписванията, то новият собственик е обвързан с договора. Няма как да иска разваляне, на основание смяна на собствеността. Освен, ако в самия договор има такава клауза, касаеща прекратяването му.
Не може да иска и промяна в цената. Може единствено да прекрати договора по съдебен ред, ако не му се плаща арендата. Тоест, купува имот с тежест, която тежест е вписана и публична. И ще трябва да търпи тази тежест.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

05.08.2017

Отговор: Здравейте!
След като земята, която искате да продадете е отдадена под аренда, или има налице аренден договор, то задължително при продажбата, новият собственик ще е правоприемник на сключеният аренден договор до неговото прекратяване.
Договорът може да бъде прекратен по взаимно съгласие между новият собственик и арендатора, или по съдебен ред, но при всички случаи с изтичане на срока за който е сключен договора, той се прекратява.Цената не може да се променя едностранно от новият собственик.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Смяна на постоянен адрес Здравейте, след като си сменя постоянния адрес от един квартал в друг, освен личната карта и талона на колата, трябва ли да сменя и шофьорската книжка... Последен отговор - 14.10.2018 от Десислава Щебетовска

1 Отговори

Ателие - статут и чл. 178 ЗУТ? Здравейте. На повечето места в интернет, а и тук, се застъпва тезата, че е възможно да се живее в ателие, но тази алинея на чл. 178 ЗУТ малко ме озадачава -... Последен отговор - 12.10.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Запор на дружествен дял в ЕООД Здравейте! Получен е запор от ЧСИ върху дружествен дял в ЕООД. Фирмата е създадена през месец май тази година с капитал 2 лв. За дейността й е ползван... Последен отговор - от

0 Отговори

запор от нап Здравейте,имам запор по банковата сметка като физи4еско лице поради неплатени осигуровки като самоосигуряващо се лице, фирмата ми е ЕООД. Заплатих... Последен отговор - от

0 Отговори

Ремонт на покрив Фирмата, с която имаме сключен договор, извършва некачествено ремонта.Разговорът с управителя на фирмата не дава резултат.Беше проведен разговор на... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив