Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Договор за аренда на земеделска земя

11.06.2012 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

Моля да ми отговорите имам ли право да продам наследствените земи след като съм сключила Договор за аренда за 5 годишен период, в който има клауза да не се променя собствеността на имота? Задължена ли съм да известя арендатора? Трябва ли арендаторът да е първият купувач при евентуална продажба?

									Ivanka Ivanova

Ivanka Ivanova

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

12.06.2012

Отговор: Тази клауза противоречи на закона, там няма ограничение за продажба. Ако договорът отговаря на всички законови изисквания, а именно: писмена форма с нотариална заверка на подписите на страните. Той се вписва в нотариалните книги и се регистрира в съответната общинска служба по земеделие. При вписването се представя скица на арендувания обект на договора, издадена или заверена от общинската служба по земеделие, то тогава договорът е задължителен и за новия собственик, тоест за арендатора няма промени, освен по отношение на лицето, на което дължи плащане. Това е уредено в чл.17 от Закона за арендата в земеделието - Приобретателят /купувачът/ на арендувания обект на договора замества арендодателя като страна в договора за аренда, ако същият е бил вписан, дори и обектът на договора още да не е предаден. Ако договорът не е бил вписан, той има сила по отношение на приобретателя за две стопански години след годината на придобиването.
Изискването за предлагане за закупуване първо на арендатора беше отменено, така че можете да продавате на когото намерите за добре.



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

Проблем с арендатор Здравейте,мога ли да получа полагащата се рента след като съм продал земята? Благодаря Последен отговор - 14.07.2018 от адв. Симеонова

2 Отговори

Срок за изплащане на рента? Здравейте ! Чрез сайта на ДФЗ устаноних ,че последните 3 години наследствена земя (50%) моя се обработва от земеделски производител.Предполагам ,че е... Последен отговор - 1.07.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Продажба на земеделска земя Здравейте Имам следния въпрос:Майка ми,сестра ми и аз сме наследници на 30 декара земеделска земя от баща ми.Аз може ли да продам 10 декара от тях и какви... Последен отговор - 14.06.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Проблем със земеделска земя Наследник съм на земя собственост на баба ми на баща й.Освен мен наследници са моя брат ,майка ми ,чичо ми и още 20 човека.Тези двадесет човека повече от... Последен отговор - 22.06.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Неизплатена рента Здравейте, имам земя отдадена под аренда. Не съм получил рентата за миналата година и най-вероятно няма да получа и за тази. С арендатора не мога да... Последен отговор - 16.06.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив