Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Проблем с арендатор

06.07.2018 - Земеделска земя - 2 Отговори     (0)

Здравейте,мога ли да получа полагащата се рента след като съм продал земята? Благодаря

									Христов

Христов

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

09.07.2018

Отговор: Здравейте,

съгласно чл. 17, ал. 2 и ал. 3 от Закона за арендата в земеделието - "приобретателят на арендувания обект на договора замества арендодателя като страна в договора за аренда, ако същият е бил вписан, дори и обектът на договора още да не е предаден. Ако договорът не е бил вписан, той има сила по отношение на приобретателя за две стопански години след годината на придобиването.
(3) Приобретателят е длъжен да уведоми незабавно арендатора за настъпилото заместване. Той не може да иска от арендатора да изпълни към него задължение, което той вече е изпълнил към предишния арендодател до получаване на съобщението за заместването."



За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

14.07.2018

Отговор: Здравейте, г-н Христов!
Въпросът ви не е много ясен...
Ако под "полагаща се" имате предвид рентата за минало време, т.е. за времето ПРЕДИ продажбата - да, имате право да я получите.
Ако, обаче, имате предвид рента за времето СЛЕД продажбата - прочетете внимателно отговора на колегата Митова.
А има и трети вариант - ако питате дали може да получите суми, които се дължат за времето след продажбата, но от името на новия собственик - да, само че с ИЗРИЧНО пълномощно от него, с нотариална заверка на подписите.

С поздрав: адв. Симеонова
София, ул. "Христо Белчев" 18
тел.0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

Аренден договор за земеделска земя Здравейте!Имам сключен договор за аренда от 2015 г. за срок от седем години, считано от 01.10.2015 г, като договора влиза в сила от датата на нотар.... Последен отговор - 8.01.2019 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

участие в публична продан Здравейте!Искам да участвам в публична продан за земеделска имот, но има нещо, което ме притеснява! Обявата е записана по следният начин:0.490 дка... Последен отговор - 25.11.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

земеделска земя,наследство Здравейте, имаме наследствена земя от дядото на мъжа ми. В НА се вписани лелята на съпруга ми, брат му,вуйчо му/който няма наследници и е починал/ ,както и... Последен отговор - 30.11.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Покана от съсобственик за плащане на рента, по договор сключен от друг... Здравейте, Възможно ли е един съсобственик на земеделски имот да отправи нотариално заверена покана за плащане на задължение по договор за наем,... Последен отговор - 17.01.2019 от simeon_z

2 Отговори

Подялба на земеделски земи Здравейте! Баща ми почина през 2013год.От първият си брак, има две дъщери:аз и сестра ми. През 1991се оженва отново и живее със съпругата до 2013год.Нямат... Последен отговор - 28.11.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив