Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Ниви, разпределени като "бели петна"

12.02.2015 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

На 17.12.2014 закупих имоти, които са разпределени като "бели петна" за стопанската 2014/2015 г. със Заповед на ОДЗ Варна от 30.09.2014 г. От Община Аксаково твърдят, че имат Указание относно изплащането на "белите петна", според което сумата трябва да бъде изплатена на стария собственик, който фигурира като име в Заповедта, а не на мен като нов собственик. Въпроса ми е-кой има право на сумата?

									Иван Петров

Иван Петров

Отговори (1)   

											Таня Китик

Таня Китик

20.02.2015

Отговор: Здравейте,
в момента, в който сте закупили имота той вече е разпределен като т.нар. "бяло петно" и арендатора вече е заплатил наемната цена по сметка на общината. Тази сума може да я получи собственика на имота към момента на издаването на заповедта на директора на областната дирекция "Земеделие"според Указанията за разпределение на плащанията, получени за "бели петна" в община Аксаково. Това според мен не е правилно, тъй като плащането на наемната цена се отнася за едно бъдещо ползване на имота, не за минал период.Но в закона не е регламентирана точно тази хипотеза. Моя съвет е да подадете едно заявление до кмета на община Аксаково към което да приложите копие от акта за собственост на земята и в случай, че стария собственик не е получил наемното плащане да поискате то да бъде изплатено на Вас. Следва обаче да имате предвид, че ако стария собственик вече е получил плащането от общината то тогава няма как да Ви бъде платена сумата и на Вас.



За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

Изплащане на рента от наследствена земеделска земя, съсобственост между трима... Здравейте, В началото на тази година почина баща ми. Аз, майка ми и брат ми сме наследници на земеделска земя, отдадена под аренда. Все още не сме... Последен отговор - 28.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

закупуване на прилежаща площ към сграда - апартамент притежавам апартамента от 07.01.2016 год.но ми искат да заплатя -сума по чл.27а,ал.4 от ЗСПЗЗ/-от10.02.2011-10.01.2016г предходни години правилно ли е това .Как се... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

земи дадени по арендa. Здравейте! Имам земи дадени по аренда,но арендатора не плаща рента,крие се,не вдига телефони.....Искам да попитам какъв е реда да подам жалаба някъде или... Последен отговор - 8.10.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Относно рента от земеделска земя Здравейте.Имаме ниви и от тях получаваме рента по 30 лв.на декар.15 дек.са от наследство от свекър ми.Наследници са свъкърва ми дъщеря и и моя мъж.Как се... Последен отговор - 15.10.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

рента от земеделска земя Наследих от починалата си майка земедеска земя.Не открих никакъв договор в документите и.Познавах визуално арендатора и имах от нея телефон и... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив