Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Деклариране на продажба

19.01.2012 - Продажба на имот - 4 Отговори     (0)

Как и кога се декларира получената сума от продажба на имот?

									Александра Николова

Александра Николова

Отговори (4)   

											Дарина Задурян

Дарина Задурян

19.01.2012

Отговор: Сумата, получена от продажба на имот се декларира в годишната данъчна декларация (приложение 5) - до 2 май 2012 година физическите лица декларират доходите си, получени през 2011 година.
Как става това - давам линк, който ще Ви помогне:
http://nap.bg/page?id=208



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

19.01.2012

Отговор: По темата е писано доста, ето линк към един от отговорите: http://ceb.bg/deklaraciq-dod-za-fizlica-pri-dohodi-ot-prodajba-na-nasleden-ot-1940-g-imot-idq-1388

Ако доходът е извън категорията на необлгаемите, същия се декларира в данъчната декларация за доходи придобити през 2011г./ако имотът е продаден през 2011г/. Ако е продаден тази година, ще декларирате дохода през 2013 г. с декларацията за доходи придобити през 2012.
За доходи от продажба на имоти, се счита доходът представляващ разликата между стойността на придобиване и продажната цена. Така получената разлика се намалява с 10% и остатъка представлява размера на облагаемия доход. Върху него съответно дължите плосък данък 10%.



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

19.01.2012

Отговор: За повече яснота, ще напомня, че се декларират само облагаемите доходи. Ако доходът от продажба на имот е необлагаем на основание чл.13, ал.1, т.1 от ЗДДФЛ, този доход въобще не се декларира.
Ако доходът от продажба на имот е облагаем, то е добре да се знае, че не се декларира получената продажна цена, а се декларира размерът на облагаемия доход, изчислен съобразно чл.33, ал.1 и чл.34 от ЗДДФЛ, както съм го описала в предходния си отговор.



За контакти

											Димитър Велков

Димитър Велков

25.01.2012

Отговор: Здравейте!
Срокът за деклариране на покупката на имота е задължение на купувача и е един месец след нотариалното изповядване.
Продавачите могат по желание да отидат в общината да заявят за продажбата с копие от новия нотариален акт, за да бъдат снети от отчет



За повече информация: http://biznesimoti.com | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

тежести върху имот Искам да бъдат проверени всички тежести върху имот! Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 16.01.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

комисионна при продажба на имот Като продавач на имот, току що стъпващ на пазара в София, бих искал да се ориентирам какво да очаквам. Първоначалното ми впечатление е, че при изразени... Последен отговор - 6.01.2019 от Кристина Найденова

2 Отговори

Има ли вариант? Здравейте. Наскоро си купих ново МПС,а старото ми е в добър външен вид и се появи един познат, който иска да го закупи от мен. Разведен съм от 8 години, и не... Последен отговор - 12.12.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Продажба на наследствен апартамент Майка,аз и двете ми сестри сме наследници на апартамент.Майка иска да го продаде,но едната ни сестра не е съгласна да го продава.Може ли майка да го... Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив