Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Продажба на имот с пълномощно

25.02.2014 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Как да продам апартамент в София с пълномощно, който е завещан на сина на единствения наследник? Зная, че по българското законодателство прекият наследник има право на запазена част. Двамата, и наследника и наследодателя, са чужди граждани и по тяхното законодателство
наследодателят има право да лиши прекия наследник от наследство. По кои закони (българските или чуждите) трябва да се реши този казус? Какви документи ще ми бъдат необходими за продажбата? Благодаря на всички предварително за помощта.

									Борис Георгиев

Борис Георгиев

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

25.02.2014

Отговор: Съгласно чл. 89, ал. 1 от КМЧП наследяването на движими вещи се урежда от правото на държавата, в която наследодателят е имал обичайно местопребиваване към момента на неговата смърт. Съгласно ал. 2 на същата разпоредба наследяването на недвижими вещи се урежда от правото на държавата, в която вещите се намират. Приложимото право към наследяването урежда кръга и реда на наследниците. Тоест, щом имотът е в България, прилага се местното законодателство. Първо, трябва да обявите и впишете завещанието, чрез нотариус. Пълномощното пък, следва да е изрично за продажба на този имот и при какви условия. Казус ще имате, ако прекият наследник оспори завещанието. Което, разбира се, не е задължително. Той може да претендира запазен дял, ако е съпруг, деца/внуци, или родители. Казано иначе, запазената част не се придобива по закон, а следва да се претендира в съдебно производство, ако някой счита, че е накърнена.


За повече информация: http://http://mitkovalawyers.com/ | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

тежести върху имот Искам да бъдат проверени всички тежести върху имот! Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 15.01.2019 от Димитър Бонев

2 Отговори

комисионна при продажба на имот Като продавач на имот, току що стъпващ на пазара в София, бих искал да се ориентирам какво да очаквам. Първоначалното ми впечатление е, че при изразени... Последен отговор - 6.01.2019 от Кристина Найденова

2 Отговори

Има ли вариант? Здравейте. Наскоро си купих ново МПС,а старото ми е в добър външен вид и се появи един познат, който иска да го закупи от мен. Разведен съм от 8 години, и не... Последен отговор - 12.12.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Продажба на наследствен апартамент Майка,аз и двете ми сестри сме наследници на апартамент.Майка иска да го продаде,но едната ни сестра не е съгласна да го продава.Може ли майка да го... Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив