Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Продажба на къща с отстъпено право на строеж

28.03.2013 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Здравейте. Тъй като питах адвокати с 3 различни мнения и реших да запитам и тук. Законно изградена къща с отстъпено право на строеж върху общински терен (правото на строеж е платено). Тази къща се продава. Нужно ли е първо да я предложа на общината, тъй като смятам че се явяваме съсобственици, или мога да си я продавам на който и да е?

									Стоян Димитров

Стоян Димитров

Отговори (1)    Коментара (1)

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

28.03.2013

Отговор: Можете да продавате къщата. Със сигурност, не сте съсобственици с общината. Тя е собственик на земята, Вие на къщата. Съсобственост има тогава, когато върху едно и също нещо, двама или повече субекта имат право на собственост. Аналогично, при продажба на панелен апартамент, първо ще трябва да се предлага на държавата или общината. Което, както знаете не се прави. Повечето блокове са строени върху държавна земя и собствениците на апартаменти нямат собственост върху земята, а само върху апартаментите и върху правото на строеж. Давам този пример, за да разберете по-добре, защо не сте съсобственици с общината.
Извън темата, ще ми е интересно да споделите третото мнение на колега. съсобственици сте, не сте съсобственици или?



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											Стоян Димитров

Стоян Димитров

28.03.2013

Коментар: Много Ви благодаря за отговора.Относно мненията на колегите Ви наистина има доста разминавания или може би не са имали такива казуси.Интересното е че 3 казва че не сме съсобственици,но пак трябва да я предложа на общината тъй като целия УПИ е обшински.И на мене ми е странно но...


За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

тежести върху имот Искам да бъдат проверени всички тежести върху имот! Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 16.01.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

комисионна при продажба на имот Като продавач на имот, току що стъпващ на пазара в София, бих искал да се ориентирам какво да очаквам. Първоначалното ми впечатление е, че при изразени... Последен отговор - 6.01.2019 от Кристина Найденова

2 Отговори

Има ли вариант? Здравейте. Наскоро си купих ново МПС,а старото ми е в добър външен вид и се появи един познат, който иска да го закупи от мен. Разведен съм от 8 години, и не... Последен отговор - 12.12.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Продажба на наследствен апартамент Майка,аз и двете ми сестри сме наследници на апартамент.Майка иска да го продаде,но едната ни сестра не е съгласна да го продава.Може ли майка да го... Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив