Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Ограда на нива

19.01.2012 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте,
Искам да оградя нива с телена ограда. Трябва ли да искам разрешение и от кого?
Предварително благодаря!

									Петър Иванов

Петър Иванов Друго
Добрич

Отговори (1)    Коментара (2)

											Петър Иванов

Петър Иванов

20.01.2012

Коментар: Никой ли не знае?


За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

20.01.2012

Отговор: Съгласно чл.48, ал.8 от ЗУТ извън границите на урбанизираните територии и в неурегулираните такива части от населени места се допуска поземлените имоти да се ограждат само с леки огради, съобразени с изискванията на чл.48, ал.2 от ЗУТ. Независимо от това, законът не изключва задължителното издаване на разрешение за строеж за този вид „строеж”, каквато съгласно легалното определение на §5, т.38 от ДР на ЗУТ е оградата. А съгласно сега действащия норматив строежите са законни, ако са разрешени. Законът допуска изключение от това изискване единствено по отношение на обектите, посочени в чл.151 от ЗУТ. Видно от този текст оградата, като вид строеж, не е сред тях. Ето защо, независимо от това какъв е вида на ограждания имот, за изграждането на ограда, се изисква издаване на съответните строителни книжа.
Разрешението за строеж се издава от гл.архитект на съответната община по местонахождение на имота.



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											Петър Иванов

Петър Иванов

20.01.2012

Коментар: Благодаря!


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

имущество Здравейте, въпросът ми е свързан с имот, който при закупуването му е записан на мое име, но тогава бях непълнолетна и в нот. акт е упоменато, че аз съм... Последен отговор - 8.07.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Капандури на покрив Здравейте, в блока, в който живеем имаме тавански помещения към всеки апартамент. В някои тавански помещения има монтирани капандури. Преди години... Последен отговор - 4.07.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Вписване на учредителен акт Здравейте, Учредено дружество променя наименованието си. В дружеството има апортирани имоти. Следва ли дружеството, с промененото наименование, да... Последен отговор - 12.07.2018 от адвокат Ивалина Димитрова

1 Отговори

Брак в Кипър с чужд гражданин Тъй като днес се сблъсках със следната ситуация :аз и приятелят ми който е индийски гражданин но е студент в Кипър релихме да дойдем до България и... Последен отговор - 19.07.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори

Наследяване на имот придобит чрез дарение. Здравейте.Преди повече от 20 години получих от вуйчо ми имот на село като дарение, където със съпругата си по-късно отидохме да живеем. По време на... Последен отговор - 14.07.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив