Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Оспорване на сделка на покупко-продажба на недвижим имот

31.03.2016 - Продажба на имот - 2 Отговори     (0)

Здравейте,

преди 3 г. с покупко продажба придобих апартамент на мое име. Произхода на средствата са от продажбата на наследствен имот на баща ми. Въпроса ми е може ли баща ми да развали сделката и да ми отнеме жилището, което се води на мое име, защото средствата са от негов наследствен имот. Има ли давностен срок?

Благодаря за отговора.

									Иванова

Иванова

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

31.03.2016

Отговор: Здравейте, договорът за покупко-продажба на апартамент може да бъде развален поради неизпълнение на задълженията на продавача и/или купувача по договора, каквато не е настоящата хипотеза. Друг вариант за атакуване на сделката е предявяването на иск за унищожаването на същата поради определени основания, като например сключването на сделката поради заплашване, измама, крайна нужда и др., които едва ли са приложими в случая, както го описвате. Правото да се иска унищожение се погасява с тригодишна давност.


За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

31.03.2016

Отговор: Здравейте, г-жо Иванова!
От въпроса Ви не става ясно какви точно са притесненията, които Ви тормозят - ако ги опишете, ще има по-добър шанс да получите конкретен и точен съвет.
От това, което се разбира до тук, сделката е сключена от Вас с трето лице, но средствата са били от баща Ви.
Това къде е регистрирано?
Или не е? - той просто Ви даде парите, които е получил от продажбата на наследствения си имот? Ако случаят е такъв - нямате място за притеснение.
Баща Ви е извършил едно дарствено разпореждане със свои собствени средства, а сделката (вероятно) е оформена ХХХ продава, а ХУZ (Вие) купува.
Ако е така - не само, че е трудно да се докаже връзката, но и баща Ви, като трето лице, няма право да развали сделката с имот, която Вие сте направили.
Единственото, което може да иска той, е да развали дарението (на сумата от продажбата на наследствения си имот), като поиска да му върнете парите. Но и това е мноооооооооого трудно за постигане.
Общо взето - живейте си спокойно!

С поздрав: адв. Симеонова
гр. София, бул."Васил Левски" 72
0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 16.01.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

тежести върху имот Искам да бъдат проверени всички тежести върху имот! Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

комисионна при продажба на имот Като продавач на имот, току що стъпващ на пазара в София, бих искал да се ориентирам какво да очаквам. Първоначалното ми впечатление е, че при изразени... Последен отговор - 6.01.2019 от Кристина Найденова

2 Отговори

Продажба имот Здравейте, ЧСИ продава апартамент, по което и.д. взискателят е вписал искова молба и решението е в негова молза (обявява длъжника за собственик на... Последен отговор - 20.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба на наследствен апартамент Майка,аз и двете ми сестри сме наследници на апартамент.Майка иска да го продаде,но едната ни сестра не е съгласна да го продава.Може ли майка да го... Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив