Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Закупуване на обща част от етажната собственост

13.12.2011 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте, бих желал да попитам дали е възможно да си закупя част от етажа, на който живея - 2 кв. м. стая за чистачка. Какво трябва да направя за тази цел? Трябва ли да я платя на другите 4 апартамента на етажа, или на всички останали 77 апартамента на входа? Трябва ли да събера 67% съгласни съкооператори, за да я закупя?

									Иван

Иван

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

13.12.2011

Отговор: Общи части по предназначение са тези, без които сградата може да съществува, но същите са създадени и предназначени, за да обслужват общо всички съсобственици на обекти в нея – дворно място, портиерско помещение, сушилня и др. Първоначалното предназначение на тези общи части се определя от архитектурния план. Докато общите части по естеството си /покрив, стени/ задължително остават такива, не могат да променят предназначението си и да се прехвърлят на трети лица, то общите части по предназначение могат да го променят, както и да станат индивидуално притежание на отделен етажен собственик или на трето лице.
Обща част по предназначението си е всеки обект, който функционално обслужва всички отделно притежавани етажи или части от етажи. Промяна на предназначението на обща част в рамките на общото ползване става с решение на общото събрание, но ако едно помещение се изважда като обща част, е нужно съгласие на всички - чл.11, т.10, б."г"и чл.17, ал.1, т.1 от ЗУЕС



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											Цветелина Владикова

Цветелина Владикова

14.12.2011

Отговор: Сложна, неприятна и тегава процедура. Освен че Ви трябва съгласие на всички съкооператори, защото изваждате някаква част от общите части на сградата, се преизчисляват и ид.ч. на всички. Вземете я под наем :) Успех!



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Несеквестируем доход Здравейте! Може ли да ми кажете, какво би следвало да се удържа при запор. Ще получавам чиста заплата в размер на 850лв. Имам две деца под 18г. Не знам дали... Последен отговор - 11.01.2019 от адв. Симеонова

1 Отговори

отстъпено право на строеж Здравейте, имаме заведение построено върху отстъпено право на строеж в Пловдив, което искаме да продадем. Клиентите , проявяващи интерес обаче, се... Последен отговор - 14.01.2019 от адвокат Димитър Петков

1 Отговори

Заплата Здравейте! Може ли да ми кажете, какво би следвало да се удържа при запор. Ще получавам чиста заплата в размер на 850лв. Имам две деца под 18г. Не знам дали... Последен отговор - 13.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Придобиване на имот при трайна (12 г.) фактическа раздяла Здравейте, Обръщам се към вас, тъй като вече получих две противоречиви мнения по следния казус. Със съпруга ми сме във фактическа раздяла от... Последен отговор - 14.01.2019 от адвокат Димитър Петков

1 Отговори

Заплата след запор Здравейте! Може ли да ми кажете, какво би следвало да се удържа при запор. Ще получавам чиста заплата в размер на 850лв. Имам две деца под 18г. Не знам дали... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив