Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Прокурорско постановление

06.03.2018 - Други - 2 Отговори     (0)

След жалба в прокуратурата срещу мен и образувана преписка, в крайна сметка има прокурорско постановление за отказ да се образува досъдебно производство. От прокуратурата обаче не ми отговарят все още на въпроса, мога ли аз да прочета това постановление за отказ да се образува досъдебно производство. До колкото знам, те дават информация на жалбоподателя, но не и на ответната страна. Има ли някакъв шанс аз самият да получа това Постановление?

									georgi

georgi

Отговори (2)   

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

07.03.2018

Отговор: Здравейте!
Да, точно така е на практика. Копие от постановлението за отказ от образуване на досъдебно производство се изпраща на заинтересованата страна/ тази , която е подала сигнала/ и която страна, след получаване на копието има право на обжалване - най-напред пред Районния съд, а ако и той потвърди постановлението за отказ и пред Окръжният съд.
Когата изтече срокът на обжалване пред Районният съд и не е била подадена жалба, тогава имате право да адресирате молба до РП и да поискате копие от сигнала и постановлението.
Важно е да се знае, че имате право, защото, със сигнала, ако са Ви набедили в извършване на някакво престъпление, то Вие имате право тогава да подадете сигнал за набедяване по чл.286, ал.1 от НК.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

											Ренета Стоянова

Ренета Стоянова

08.03.2018

Отговор: Прокурът не е длъжен да Ви изпрати копие от постановлението за отказ, тъй като не сте сред лицата, изброени в чл. 213, ал. 1 от НПК. Само този, който се е жалвал от Вас, има право да получи постановлението и само той може да го обжалва.

НПК, Чл. 213. (1) (Доп. - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) Прокурорът може да откаже да образува досъдебно производство, за което уведомява пострадалия или неговите наследници, ощетеното юридическо лице и лицето, направило съобщението. постановлението подлежи на обжалване пред по-горестоящата прокуратура.



За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

нотариална покана Синът ми ми прати нотариална покана, в която упоменава вещ, а именно телевизор, който е закупил на лизинг преди години и твърди, че е при мен и иска да му... Последен отговор - 14.12.2018 от Жени Божкова

3 Отговори

наследство с право на ползване Единствен наследник съм на баща ми, който е завещал единствения си апартамент на трето лице И. Същият И обаче има върху 1/3 от същия апартамент още от 2012... Последен отговор - 16.12.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

отчуждаване за улична регулация Имаме ПУП на квартал в границите на София, но не е извършено отчуждаване за улична регулация. Бихте ли информирали каква е процедурата и документацията... Последен отговор - от

0 Отговори

Запазена част от наследство с право на ползване Единствен наследник съм на баща ми, който е завещал единствения си апартамент на трето лице И. Същият И обаче има върху 1/3 от същия апартамент още от 2012... Последен отговор - от

0 Отговори

Въпрос с повишена трудност Сградата е построена около 1920 година и никъде не могат да се намерят строителни и архитектурни документи, чертежи или др. под. Мазата е изцяло под... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив