Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Недвижим имот. Апартамент

01.12.2011 - Продажба на имот - 3 Отговори     (0)

Апартаментът е продаден на дъщеря ми като запазих правото да го ползвам
безвъзмездно и пожизнено. Вече 15 години плащам данъците му. Може ли да го продаде без моето съгласие?

									sofia

sofia

Отговори (3)   

											Кристина Найденова

Кристина Найденова

01.12.2011

Отговор: Може да бъде продаден без вашето съгласие, но с вас, т.е. купувачът става собственик на жилище, което вие имате право да ползвате. Може да ви се наложи да живеете заедно с купувача в жилището.


За повече информация: http://www.agencyevina.com | За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

01.12.2011

Отговор: Правото на ползване, което е учредено за ЦЕЛИЯ имот, а не част от него, означава, че никой друг, освен ползвателя не може да ползва имота. Дори дъщеря Ви да продаде жилището, новият собственик получава така наречената "гола собственост". Тоест ще може да влезе в имота след Вашата смърт или ако Вие сам се откажете от правото си на ползване, което става само с нотариално заверена декларация. Правото на ползване дава право на ползвателя дори да даде имота под наем. Колкото до данъците за имота, по закон те се дължат от ползвателя.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											Маргарита Генкова

Маргарита Генкова

02.02.2012

Отговор: По принцип не може, защото ако се пусне справка за тежести, а в днешно време едва ли има купувач, който ще плати продажната цена без тази справка, то ще излезе като тежест на имота, и ако Вие ползвате жилището(т.е. живеете в него), все щяхте да забележите че идват клиенти да го оглеждат, едва ли някой ще купи жилище без да го е видял. Пък и почти няма нотариус без да е пуснал поне модемна справка за имота да изповяда сделка.


За повече информация: http://www.largo.portalimoti.com, /// контакти: 032/643-940; 0888/654338 | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

тежести върху имот Искам да бъдат проверени всички тежести върху имот! Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 15.01.2019 от Димитър Бонев

2 Отговори

комисионна при продажба на имот Като продавач на имот, току що стъпващ на пазара в София, бих искал да се ориентирам какво да очаквам. Първоначалното ми впечатление е, че при изразени... Последен отговор - 6.01.2019 от Кристина Найденова

2 Отговори

Има ли вариант? Здравейте. Наскоро си купих ново МПС,а старото ми е в добър външен вид и се появи един познат, който иска да го закупи от мен. Разведен съм от 8 години, и не... Последен отговор - 12.12.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Продажба на наследствен апартамент Майка,аз и двете ми сестри сме наследници на апартамент.Майка иска да го продаде,но едната ни сестра не е съгласна да го продава.Може ли майка да го... Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив