Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Брак с чужденец

08.10.2011 - Други - 1 Отговори     (1)

Здравейте,

Ако е възможно да ми отговорите на един въпрос, ще съм Ви много благодарна.
Искам да сключа брак с чужденец, който живее в Р.Турция и е турски гражданин, а аз в момента живея и работя в Германия. Българска гражданка съм, но искам след сключване на брака да заминем да работим в Германия.

1. Какви документи са необходими за брака ?
2. След сключването на брака, в какъв срок той ще получили българско гражданство?
3. Има ли право на български документ за самоличност?

Благодаря Ви предварително!

									Meral

Meral

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

09.10.2011

Отговор: Какви документи са необходими за сключването на гражданския брак, зависи от това къде ще го сключвате - тук, в Турция или в Германия. В България и за двамата са необходими декларация по образец, медицински свидетелства, документ за самоличност. За чужди граждани се изисква документ /заверен и преведен/, удостоверяващ семейното им положение с цел недопускане на многоженство. Документът се издава от съответната служба по местоживеене на чужденеца, както и от консулските служби.
Сключването на брак с български гражданин може единствено да помогне на другия съпруг да получи разрешение за постоянно пребиваване в България, но не и да получи гражданство. Молба за придобиване на гражданство може да пусне най-рано след три години.
Лицата, които кандидатстват за придобиване на българско гражданство на основание чл. 13, т.1 от Закона за българското гражданство (сключен брак с български гражданин), трябва да са притежавали разрешение за постоянно пребиваване в Република България на това или на друго основание най-малко 3 години, преди датата на подаване на молбата и да не съществуват основания за отнемане на този статут. В този случай те следва да представят и Удостоверение от общината по постоянен адрес в Република България за семейно положение и за сключен граждански брак преди не по-малко от 3 години към датата на подаване на молбата.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

Етажна собственост Здравейте, казусът е следният: Преди години, на ОС се взема решение част от общата стая на входа да се прегради и да се предостави на един от... Последен отговор - 28.04.2019 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Осигуряване на Път Здравейте , имам парцел УПИ който е на главен път , но понеже е бил отреден за жилищна сграда а сега когато го взех , къщата е съборена още преди 20 години... Последен отговор - 12.05.2019 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Адресна регистрация в нова къща Здравейте, Възможно ли е да се направи адресна регистрация в имот с новопостроена къща без акт 16 ? Имаме нот.акт за парцела и разрешително за строеж, но... Последен отговор - 20.05.2019 от Кристина Найденова

2 Отговори

Книга на собствениците Здравейте, отскоро съм домоуправител на сграда в режим на етажна собственост. Въпросът ми е: В коя графа да впиша дъщери, синове и техните семейства,... Последен отговор - 23.05.2019 от адв. Симеонова

2 Отговори

Вдигане на възбрана върху имот, купен от ЧСИ Имам имот купен преди години от ЧСИ. Случайно, по друг повод, разбрахме, че, възбраните не са вдигнати от ЧСИ върху имота след търга и още стоят. С... Последен отговор - 21.05.2019 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив