Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Данък при продажба на недв.имот/УПИ/,закупено преди 4г.

03.10.2017 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Здравейте,
Дължа ли данък върху доходите за продажбата на недв.имот - УПИ, закупено преди 4г., с парите от продажбата на къщата ми, която притежавах от 15г.?

									Яница Иванова

Яница Иванова

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

03.10.2017

Отговор: Тъй като имотът не е жилищен /апартамент, къща/, то за да не платите данък, между момента на придобиване и този на продажба, следва да са минали 5 години.
В случая, данъкът се начислява върху разликата между цената на която сте купила и цената, на която продавате, намалена с 10%. Например, ако сте купила условно за 100 лева, а продавате за 120 лева, се получава разлика от 20 лева. Тя се намаля с 10% и се получава 18 лева, което и облагаемата с данък сума. Не е задължително разликата между покупна и продажна цена да е положителна. Можете да продавате за колкото сте купила или за по-малко. Откъде са парите за покупката /продажба на къща/, няма отношение.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

тежести върху имот Искам да бъдат проверени всички тежести върху имот! Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 16.01.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

комисионна при продажба на имот Като продавач на имот, току що стъпващ на пазара в София, бих искал да се ориентирам какво да очаквам. Първоначалното ми впечатление е, че при изразени... Последен отговор - 6.01.2019 от Кристина Найденова

2 Отговори

Има ли вариант? Здравейте. Наскоро си купих ново МПС,а старото ми е в добър външен вид и се появи един познат, който иска да го закупи от мен. Разведен съм от 8 години, и не... Последен отговор - 12.12.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Продажба на наследствен апартамент Майка,аз и двете ми сестри сме наследници на апартамент.Майка иска да го продаде,но едната ни сестра не е съгласна да го продава.Може ли майка да го... Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив