Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Допълнително пенсионно осигуряване

26.08.2016 - Други - 2 Отговори     (0)

Съпругът ми почина на 28.12.2014 и е роден 1962 г. и сега разбрах че има обция в която дъщеря ми като негов наследник има право да подаде молба до НОИ и да й изплатят някаква сума от допълнителното пенсионно осигуряване, това вярно ли е какво трябва да направи и има ли някакви давностни срокове?

									Мирослава Дамянова

Мирослава Дамянова

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

26.08.2016

Отговор: Тъй като съпругът Ви очевидно не е бил пенсионер, то натрупаната до момента на смъртта му сума в съответния фонд, се изпалща на наследниците му. Това е разпоредбата на чл.170 от КСО.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

27.08.2016

Отговор: Поддържам казаното от колегата.
Допълвам само, че наследник е не само дъщеря Ви - Вие също сте негов наследник, при това, по равни дялове. Имате право на по една втора от суматата.
Трябва да подадете заявление по образец на дружеството,в което е бил осигурен покойният Ви съпруг, лично всяка от Вас двете или едната с нотариално заверено за целта пълномощно (може и трето лице с пълномощни от двете Ви).
Към заявлението се прилагат:
1. копие на документ за самоличност;
2. копие на смъртен акт;
3. копие на удостоверение за наследници;
4. копие на акта за раждане на дъщеря Ви, ако е под 18 години;
Евентуално, нотариално заверено ИЗРИЧНО пълномощно (т.е. да съдържа упълномощаване именно за подаване на това заявление)

Пожелавам Ви успех!

С поздрав: адв. Симеонова
гр. София, бул."Васил Левски" 72
0884 94 52 56 или 0898 20 60 91
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

нотариална покана Синът ми ми прати нотариална покана, в която упоменава вещ, а именно телевизор, който е закупил на лизинг преди години и твърди, че е при мен и иска да му... Последен отговор - 14.12.2018 от Жени Божкова

3 Отговори

наследство с право на ползване Единствен наследник съм на баща ми, който е завещал единствения си апартамент на трето лице И. Същият И обаче има върху 1/3 от същия апартамент още от 2012... Последен отговор - 16.12.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

отчуждаване за улична регулация Имаме ПУП на квартал в границите на София, но не е извършено отчуждаване за улична регулация. Бихте ли информирали каква е процедурата и документацията... Последен отговор - от

0 Отговори

Запазена част от наследство с право на ползване Единствен наследник съм на баща ми, който е завещал единствения си апартамент на трето лице И. Същият И обаче има върху 1/3 от същия апартамент още от 2012... Последен отговор - от

0 Отговори

Въпрос с повишена трудност Сградата е построена около 1920 година и никъде не могат да се намерят строителни и архитектурни документи, чертежи или др. под. Мазата е изцяло под... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив