Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

при покупко-продажба на имот имат ли право?

08.06.2015 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

при договор за покупко-продажба,имат ли право купувачите да ползват имота,след като единият от продавачите е починал,а другият е жив.живият продавач не желае съвместно съжителство с купувачите.да добавя,че в договора пише-ПРОДАВАЧИТЕ СИ ЗАПАЗВАТ ПРАВОТО НА ПОЛЗВАНЕ ДОКАТО СА ЖИВИ.НИКЪДЕ НЕ Е УПОМЕНАТО,ЧЕ ТРЯБВА ДА ПОЛАГАТ ГРИЖИ ЗА ПРОДАВАЧИТЕ,КАКТО, И ДА ЖИВЕЯТ ТАМ.ДОКОЛКОТО РАЗБИРАМ,ИМАТ ПРАВО ДА ОБИТАВАТ имота СЛЕД СМЪРТТА НА ДВАМАТА ПРОДАВАЧИ!?ТАКА ЛИ Е?

БЛАГОДАРЯ!

									костова

костова

Отговори (1)   

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

08.06.2015

Отговор: Здравейте, г-жо Костова!
Ако сте прехвърлили само т. нар. "гола собственост", т.е. продали сте имота, но сте си запазили право на ползване докато сте живи, означава, че имате право да ползвате имота необезпокоявано до края на живота си. Това, че другият съсобственик-прехвърлител е починал, не дава правото на новите собственици да ползват имота. Единствено изключение е, ако в нот. акт за покупко-продажба е записано, че си запазвате право на ползване "върху една стая" или "върху първия етаж", "сутеренните помещения", "хола и кухнята" и пр.
В този случай сте си запазили само частично правото на ползване. Ако не е така - значи имате право на ползване върху целия имот и новите купувачи ще могат ефективно да ползват имота едва след смъртта и на двамата продавачи!
Много точно сте разчела информацията.

Живейте си спокойно!

С поздрав: адв. Симеонова
гр. София, бул."Васил Левски" 72
0898 20 60 91 или 0884 94 52 56
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 16.01.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

тежести върху имот Искам да бъдат проверени всички тежести върху имот! Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

комисионна при продажба на имот Като продавач на имот, току що стъпващ на пазара в София, бих искал да се ориентирам какво да очаквам. Първоначалното ми впечатление е, че при изразени... Последен отговор - 6.01.2019 от Кристина Найденова

2 Отговори

Продажба имот Здравейте, ЧСИ продава апартамент, по което и.д. взискателят е вписал искова молба и решението е в негова молза (обявява длъжника за собственик на... Последен отговор - 20.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Продажба на наследствен апартамент Майка,аз и двете ми сестри сме наследници на апартамент.Майка иска да го продаде,но едната ни сестра не е съгласна да го продава.Може ли майка да го... Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив