Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Отказ от разрешение за подробен устройствен план

10.03.2017 - Земеделска земя - 2 Отговори     (0)

Здравейте,
Като собственик на поземлен имот имам инвестиционни намерения свързани с играждане на производствени и складови сгради в имота За целта искам да започна процедура по изготвяне на ПУП. Трябва да сменя статита на земнята, понеже е нива и е извън регулация. Подадох в общината Заявление за създаване на ПУП. Няколко дни след това получих отказ от архитектката на общината, като тя изтъкна, че общината няма ОУП. Въпросът ми е Основателен ли е отказът на архитектката и какво мога да направя от тук нататък, за да мога да осъществя инвестиционното предложение?

									Радосвета Николова

Радосвета Николова

Отговори (2)    Коментара (1)

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

15.03.2017

Отговор: Съгласно разпоредбите на чл.109 от ЗУТ, когато няма ОУП, се допуска изработване на ПУП, но за цялото землище, а не само за един имот.
Чл. 109. (1) Подробните устройствени планове могат да се разработват за териториите на:
1. населени места с техните землища, както и на структурни части от населени места с непосредствено прилежащите им части от землищата;
2. населени места и селищни образувания или на части от тях, обхващащи част от квартал, един или повече квартали;
3. землища или на части от землища.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 82 от 2012 г., в сила от 01.01.2019 г., изм. относно влизането в сила - ДВ, бр. 101 от 2015 г.) Подробен устройствен план за урбанизираните територии по ал. 1, т. 1 и 2 може да се създава и когато няма общ устройствен план, а за териториите по ал 1, т. 3 - само за цялото землище. В случаите, когато плановете за регулация и застрояване обхващат цялото населено място и/или землището му или цялото селищно образувание, те изпълняват и ролята на общ устройствен план за съответната територия.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Радосвета Николова

Радосвета Николова

15.03.2017

Коментар: Благодаря за отговора адвокат Миткова.
Ако правилно съм разбрала каузата е загубена, понеже изработването на ПУП за цялото землище ми се струва сложна задача.



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

15.03.2017

Най-добър отговор*: Зависи. Дали имотът е в землище, което е в границите на урбанизираната територия на населеното място. Тогава попапдате в хипотезата на ал.1, т.1. Или казано иначе, има земеделски земи, които попадат в урбанизирана територия. Вижте в скицата Ви какво пише. Или проверете на място в съответната техническа служба. Вижте и чл 59 от ЗУТ във вр. с чл.12 от ЗУТ - застрояване в неурегулирани имоти. Не е загубена кауза, но разучете всички детайи за имота си, какво точно е допустимо да се строи в момента без ПУП, а само с план за застрояване - ПЗ.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти
* Потребителят задал въпроса е гласувал за този отговор като най-добър

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

Аренден договор за земеделска земя Здравейте!Имам сключен договор за аренда от 2015 г. за срок от седем години, считано от 01.10.2015 г, като договора влиза в сила от датата на нотар.... Последен отговор - 8.01.2019 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

участие в публична продан Здравейте!Искам да участвам в публична продан за земеделска имот, но има нещо, което ме притеснява! Обявата е записана по следният начин:0.490 дка... Последен отговор - 25.11.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

земеделска земя,наследство Здравейте, имаме наследствена земя от дядото на мъжа ми. В НА се вписани лелята на съпруга ми, брат му,вуйчо му/който няма наследници и е починал/ ,както и... Последен отговор - 30.11.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Покана от съсобственик за плащане на рента, по договор сключен от друг... Здравейте, Възможно ли е един съсобственик на земеделски имот да отправи нотариално заверена покана за плащане на задължение по договор за наем,... Последен отговор - 14.01.2019 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Подялба на земеделски земи Здравейте! Баща ми почина през 2013год.От първият си брак, има две дъщери:аз и сестра ми. През 1991се оженва отново и живее със съпругата до 2013год.Нямат... Последен отговор - 28.11.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив