Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Договор за аренда на земеделска земя

11.06.2012 - Земеделска земя - 1 Отговори     (0)

Моля да ми отговорите имам ли право да продам наследствените земи след като съм сключила Договор за аренда за 5 годишен период, в който има клауза да не се променя собствеността на имота? Задължена ли съм да известя арендатора? Трябва ли арендаторът да е първият купувач при евентуална продажба?

									Ivanka Ivanova

Ivanka Ivanova

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

12.06.2012

Отговор: Тази клауза противоречи на закона, там няма ограничение за продажба. Ако договорът отговаря на всички законови изисквания, а именно: писмена форма с нотариална заверка на подписите на страните. Той се вписва в нотариалните книги и се регистрира в съответната общинска служба по земеделие. При вписването се представя скица на арендувания обект на договора, издадена или заверена от общинската служба по земеделие, то тогава договорът е задължителен и за новия собственик, тоест за арендатора няма промени, освен по отношение на лицето, на което дължи плащане. Това е уредено в чл.17 от Закона за арендата в земеделието - Приобретателят /купувачът/ на арендувания обект на договора замества арендодателя като страна в договора за аренда, ако същият е бил вписан, дори и обектът на договора още да не е предаден. Ако договорът не е бил вписан, той има сила по отношение на приобретателя за две стопански години след годината на придобиването.
Изискването за предлагане за закупуване първо на арендатора беше отменено, така че можете да продавате на когото намерите за добре.



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

Аренден договор за земеделска земя Здравейте!Имам сключен договор за аренда от 2015 г. за срок от седем години, считано от 01.10.2015 г, като договора влиза в сила от датата на нотар.... Последен отговор - 8.01.2019 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

участие в публична продан Здравейте!Искам да участвам в публична продан за земеделска имот, но има нещо, което ме притеснява! Обявата е записана по следният начин:0.490 дка... Последен отговор - 25.11.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

земеделска земя,наследство Здравейте, имаме наследствена земя от дядото на мъжа ми. В НА се вписани лелята на съпруга ми, брат му,вуйчо му/който няма наследници и е починал/ ,както и... Последен отговор - 30.11.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Покана от съсобственик за плащане на рента, по договор сключен от друг... Здравейте, Възможно ли е един съсобственик на земеделски имот да отправи нотариално заверена покана за плащане на задължение по договор за наем,... Последен отговор - 14.01.2019 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Подялба на земеделски земи Здравейте! Баща ми почина през 2013год.От първият си брак, има две дъщери:аз и сестра ми. През 1991се оженва отново и живее със съпругата до 2013год.Нямат... Последен отговор - 28.11.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив