Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Продажба на имот

02.08.2012 - Продажба на имот - 1 Отговори     (0)

Относно моя въпрос за продажба на неделими части от имот ми отговорихте, че трябва писмен съгласие от съсобствениците. Как трябва да е оформено това съгласие? Трябва ли да е нотариално заверено?
Благодаря за изчерпателния отговор на 1 ми въпрос. Надявам се да ми отговорите и на този.

									Петя

Петя

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

02.08.2012

Отговор: Писмената форма е задължителна, нотариалната заверка е по желание, макар повечето нотариуси да държат на нея. Най-добре е да съгласувате текстът на декларацията с нотариуса, който ще изповядва сделката. Ако това не Ви е възможно, ето един примерен текст:


Д Е К Л А Р А Ц И Я





Подписаният Иван Иванов Иванов от град София, СО – район „Люлин”, ж.к.”Люлин”, бл.0000, вх.”Б”, ет.5, ап.00, с л.к.№ 111111111 издадена на 10.07.2002г. от МВР град Софи, с ЕГН 77777777



Д Е К Л А Р И Р А М,



Че съм съгласен Иванка Иванова Иванова от град София, с с ЕГН 7777777777 ДА ПРОДАВА собствените си 3/4 идеална част от следния наш съсобствен недвижим имот, а именно: АПАРТАМЕНТ № 00, находящ се в град София, Столична община, район „Люлин”, ж.к.”Люлин-1”, блок 000, вход „Б”, етаж 5, със застроена площ от 44.00 кв.м., състоящ се от две стаи, дневна, кухня и обслужващи помещения, при съседи: от изток – апартамент № 23 на семейство Грзданови, от запад – улица, от север – улица, от юг – зелена площ, отгоре – апартамент № 26 и отдолу – апартамент № 22, заедно с прилежащото към апартамента ИЗБЕНО ПОМЕЩЕНИЕ № 4, с площ от 3.22 кв.м., при съседи: от изток – общо мазе, от запад – коридор, от север – мазе на апартамент № 3 и от юг - коридор, и заедно с припадащите се 3.689% идеални части от общине части на сградата и от правото на строеж върху мястото, на който намери за необходимо, при цена и условия, които тя прецени за подходящи.
Декларирам, че НЕ ЖЕЛАЯ да изкупя нейните идеални части от описания по-горе наш съсобствен недвижим имот.

Настоящата декларация да се счита за даване на съгласие по чл.33 от Закона за собствеността.






02.08.2012г. Декларатор: ………………………
София



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Продажба на имот

Виж всички въпроси

тежести върху имот Искам да бъдат проверени всички тежести върху имот! Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

продажба на недвижим имот-къща с дворно място Имотът е собственост на гражданка на Шотландия. Имаме нот. заверено безсрочно пълномощно ,декларация по чл.264 нот. заверена през м. април... Последен отговор - 16.01.2019 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

комисионна при продажба на имот Като продавач на имот, току що стъпващ на пазара в София, бих искал да се ориентирам какво да очаквам. Първоначалното ми впечатление е, че при изразени... Последен отговор - 6.01.2019 от Кристина Найденова

2 Отговори

Има ли вариант? Здравейте. Наскоро си купих ново МПС,а старото ми е в добър външен вид и се появи един познат, който иска да го закупи от мен. Разведен съм от 8 години, и не... Последен отговор - 12.12.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Продажба на наследствен апартамент Майка,аз и двете ми сестри сме наследници на апартамент.Майка иска да го продаде,но едната ни сестра не е съгласна да го продава.Може ли майка да го... Последен отговор - 5.01.2019 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив