Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Наследствена пенсия

05.02.2013 - Други - 1 Отговори     (0)

Здравейте! Наскоро почина баща ми. Майка ми също е починала. Аз съм единствения наследник. На 33 години съм. Родителите ми НЕ бяха пенсионери. Въпросът ми е дали ми се полага някаква пенсия като пълен сирак?

									dilqna

dilqna

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

06.02.2013

Отговор: Условията за отпускане и получаване на наследствена пенсия са определени в разпоредбата на чл. 82, ал. 1-4 от Кодекса за социалното осигуряване, съгласно която, децата имат право на наследствена пенсия до навършване на 18-годишна възраст, а след навършването й, ако учат - за срока на обучението, но не по-късно от навършването на 26-годишна възраст, както и над тази възраст, ако са се инвалидизирали до 18-, съответно до 26-годишна възраст.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

нотариална покана Синът ми ми прати нотариална покана, в която упоменава вещ, а именно телевизор, който е закупил на лизинг преди години и твърди, че е при мен и иска да му... Последен отговор - 14.12.2018 от Жени Божкова

3 Отговори

наследство с право на ползване Единствен наследник съм на баща ми, който е завещал единствения си апартамент на трето лице И. Същият И обаче има върху 1/3 от същия апартамент още от 2012... Последен отговор - 16.12.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Обща сметка за вода 2 Задайте въпроса си тук!Мога ли да поискам от ВиК Кюстендилска вода да платя водата на разсрочено плащане, да я пуснат само на моя (1-ви етаж) и да не я... Последен отговор - от

0 Отговори

отчуждаване за улична регулация Имаме ПУП на квартал в границите на София, но не е извършено отчуждаване за улична регулация. Бихте ли информирали каква е процедурата и документацията... Последен отговор - от

0 Отговори

Запазена част от наследство с право на ползване Единствен наследник съм на баща ми, който е завещал единствения си апартамент на трето лице И. Същият И обаче има върху 1/3 от същия апартамент още от 2012... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив