Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Строеж на къща

17.10.2017 - Строителство - 2 Отговори     (0)

Здравейте, имаме имот в около 900кв и в негонима вече една жилищна постройка 35кв и искаме да построим още една къща от около 65-70кв (тип сглобяема дървена къща) , но в същия имот има и една барака(необитаема) 17кв, която разбрахме че се води и тя жилищна сграда.. та въпроса ми е можем ли да строим преди да сме я съборили, т.е да има 3 жилищни сгради в един имот?

									Donika

Donika

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

17.10.2017

Отговор: Какво можете да строите там, с питане по форуми няма как да разберете. Единственият начин е да подадете заявление за издаване на виза за проектиране. От нея става ясно какво точно, къде точно в имота може да строите. Огромно значение има и дали съществувщата жилищна сграда е законно построена. Ако е, тогава може да се пристроява/достроява и т.н.
Най-лесно е да посетите отдел "Архитектура" на съответната община и там служителите ще Ви обяснят, като преди това видят заедно с Вас какво предвоижда подробния устройствен план за Вашето място и какви сград иима нанесени при тях в плана.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

22.10.2017

Отговор: Здравейте!
Няма механизъм по който може да Ви се отговори в интернетното пространство, освен да Ви се даде съвет.
Следва или лично, или чрез упълномощено лице на основание чл.140, ал.1 от ЗУТ да се обърнете към съответната Община и да поискате издаване на виза за проектиране.
Тя представлява копие на действащия ПУП /подробен устройствен план / на поземления имот и съседните му, с нанесени съществуващи сгради, линии на застрояване и допустими височини, както и посочени параметри на застрояване , съгласно нормата на чл. 140, ал. 2 от ЗУТ.
Издаването на виза или отказът от издаване представляват индивидуален административен акт , съгласно чл.21, ал.3 от АПК, което означава, че може да се обжалва по административен ред, ако отговорът не Ви удовлетворява.
Но, не във всеки случай следва да бъде издадена задължително такава виза и това се определя от вида на застрояване. Има разбира се и особености при обжалването , поради което моят съвет е да се обърнете на место към адвокат.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Преотстъпване право на строеж в наследствен имот при несъгласие на един от... Имам наследствен имот къща с дворно място.Искам да преотстъпя право на строеж на фирма с/у обезщетение.Притежавам 4/6 от целия имот.Останалите 2/6 са... Последен отговор - 28.05.2018 от Елеонора

4 Отговори

Презаверяване на разрешение за строеж Здравейте, имам разрешение за строеж, от което са минали 5г. и 5 месеца. Нямаме строителна линия и строителството не е започнало. Мога ли да го презаверя... Последен отговор - 16.05.2018 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

изграждане на навес на тераса в къща Какво е необходимо за да изградим навес на тераса? Ще бъде с метални колони и покрив. Терасата се намира в къща. Нужен ли е инвестиционен проект и... Последен отговор - 26.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

строителство Здравейте Искам да попитам какво би се случило, ако е задействана процедурата за строителство до степен да се внесат документите при гл.архитект,а... Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Строеж на ограда Здравейте,каква ограда можем да направим на имот извън регулация ? Интересувам се и дали габионите могат да бъдат вариант ? Искаме оградата да бъде в... Последен отговор - 1.07.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив