Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Брак с чужденец

08.10.2011 - Други - 1 Отговори     (1)

Здравейте,

Ако е възможно да ми отговорите на един въпрос, ще съм Ви много благодарна.
Искам да сключа брак с чужденец, който живее в Р.Турция и е турски гражданин, а аз в момента живея и работя в Германия. Българска гражданка съм, но искам след сключване на брака да заминем да работим в Германия.

1. Какви документи са необходими за брака ?
2. След сключването на брака, в какъв срок той ще получили българско гражданство?
3. Има ли право на български документ за самоличност?

Благодаря Ви предварително!

									Meral

Meral

Отговори (1)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

09.10.2011

Отговор: Какви документи са необходими за сключването на гражданския брак, зависи от това къде ще го сключвате - тук, в Турция или в Германия. В българия и за двамата са необходими декларация по образец, медицински свидетелства, документ за самоличност. За чужди граждани се изисква документ /заверен и преведен/, удостоверяващ семейното им положение с цел недопускане на многоженство. Документът се издава от съответната служба по местоживеене на чужденеца, както и от консулските служби.
Сключването на брак с български гражданин може единствено да помогне на другия съпруг да получи разрешение за постоянно пребиваване в българия, но не и да получи гражданство. Молба за придобиване на гражданство може да пусне най-рано след три години.
Лицата, които кандидатстват за придобиване на българско гражданство на основание чл. 13, т.1 от Закона за българското гражданство (сключен брак с български гражданин), трябва да са притежавали разрешение за постоянно пребиваване в Република българия на това или на друго основание най-малко 3 години, преди датата на подаване на молбата и да не съществуват основания за отнемане на този статут. В този случай те следва да представят и Удостоверение от общината по постоянен адрес в Република българия за семейно положение и за сключен граждански брак преди не по-малко от 3 години към датата на подаване на молбата.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

нотариална покана Синът ми ми прати нотариална покана, в която упоменава вещ, а именно телевизор, който е закупил на лизинг преди години и твърди, че е при мен и иска да му... Последен отговор - 14.12.2018 от Жени Божкова

3 Отговори

наследство с право на ползване Единствен наследник съм на баща ми, който е завещал единствения си апартамент на трето лице И. Същият И обаче има върху 1/3 от същия апартамент още от 2012... Последен отговор - 16.12.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

отчуждаване за улична регулация Имаме ПУП на квартал в границите на София, но не е извършено отчуждаване за улична регулация. Бихте ли информирали каква е процедурата и документацията... Последен отговор - от

0 Отговори

Запазена част от наследство с право на ползване Единствен наследник съм на баща ми, който е завещал единствения си апартамент на трето лице И. Същият И обаче има върху 1/3 от същия апартамент още от 2012... Последен отговор - от

0 Отговори

Въпрос с повишена трудност Сградата е построена около 1920 година и никъде не могат да се намерят строителни и архитектурни документи, чертежи или др. под. Мазата е изцяло под... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив