Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

енергиен обект и ЧЕЗ

28.11.2017 - Правни казуси - 4 Отговори     (0)

Имаме закупени апартаменти в хотелски комплекс -60 собственика .
Не можем да имаме собствени партиди към ЧЕЗ , защото инвеститорът е запазил като частен трафопоста и отказва да го продаде на ЧЕЗ.
Непрекъснато сме заплашвани , , ще ни бъде спрян токът.
За обекта има сключен договор за временно електрозахранване на строителен обект между фирмата собственик на трафопоста и ЧЕЗ с присъединена мощност 50 кВт .
ЧЕЗ са изпращали писмени покани до фирмата за прехвърляне на вещните права и на самите енергийни съоръжения , но те не предприемат нищо.
Живеем в страх , че зимата токът ни може да бъде изключен на собственика или заради недостатъчната мощност.
Имаме удостоверение за въвеждане в експлоатация на сградата от 8 години.Има ли право след като е със статут на временно електрозахранване на строителен обект да продава на нас ел. енергия вече 8 години ?Как може да се задължи собственикът на трафопоста да го продаде на ЧЕЗ за да имаме партиди

									Иванова

Иванова Друго

Отговори (4)    Коментара (3)

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

29.11.2017

Отговор: Съветът ми е да прегледате темата "Инвеститор не иска да продаде трафопост на ЕВН" във форума, тъй като казусът е сходен. Препоръчвам да подадете писмен сигнал до КЕВР за действията на инвеститора.


За контакти

											Иванова

Иванова

29.11.2017

Коментар: Благодаря Ви за отговора ,г-жа Митова . Днес разбираме , че трафопостът е с възбрана и е образувано изпълнително при Частен съдебен изпълнител .
и има постъпила молба от взискателя за пристъпване към принудително изпълнение и обявяване на трафопоста на публична продан.И отново сме в шах.



За контакти

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

30.11.2017

Отговор: Публичаната продан може да продължи дълъг период от време до датата на влизане в сила на Постановлението за възлагане, а и не пречи Вие да участвате в нея.
Въпреки публичната продан можете да подадете сигнал до КЕВР.



За контакти

											Иванова

Иванова

01.12.2017

Коментар: Адвокат Митова , благодаря за отговора. Имам още един въпрос към Вас. Енергийно дружество , примерно ЧЕЗ може ли да участва в публичната продан ? Сигнал до КЕВР сме подали и чакаме отговор.


За контакти

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

01.12.2017

Отговор: Няма законова пречка в ГПК за участие в публична продан на електроразпределително дружество. Единственото ограничение се съдържа в чл. 490, ал. 1 от ГПК, но то не е приложимо в случая - "длъжникът, неговият законен представител, длъжностните лица от канцеларията на районния съд, служителите на съдебния изпълнител, както и лицата, посочени в чл. 185 от Закона за задълженията и договорите, нямат право да вземат участие в наддаването."


За контакти

											Иванова

Иванова

05.12.2017

Коментар: Благодаря Ви за консултациите. Писахме до КЕВР , но не отговарят.


За контакти

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

05.12.2017

Отговор: Здравейте, г-жо Иванова,

необходимо е да изчакате поне едномесечен срок за отговор от КЕВР.



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наследствена земя Съсобственик съм на 3 декара наследствена земя със статут Ливада( в договора е записано кой коя част от земята може да ползва), искам да я заградя и... Последен отговор - 21.09.2018 от Катя

6 Отговори

Стари нотариални актове Здравейте! Имам къща, която от как е построена пет пъти е сменяла собственика си. Освен собствения си нотариален акт аз имам предишните два. Трябва ми... Последен отговор - 16.09.2018 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Отказ от наследство Здравейте, през 1992 г. с решение на Поземлена комисия държавата възстановява имоти - земи и гори на покойния ми прадядо в провинция, починал през 70-те... Последен отговор - 17.09.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Помощник на ЧСИ ми взе неправомерно парите Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от Бисер Захариев

2 Отговори

Помощник ЧСИ запорира банковата ми сметка и ми взе неправомерно парите. Упорито... Здравейте! Поради стечения на обстоятелствата имам 3 запора от трима ЧСИ. В службата ми всеки месец ми удържат по ведомост сума (за самотен родител с... Последен отговор - 18.09.2018 от адв. Симеонова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив