Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Допълващо застрояване

22.04.2020 - Строителство - 1 Отговори     (0)

Здравейте, притежавам 1/2 ид. ч. от двуетажна жилищна сграда - къща. Поземления имот върху, който е построена къщата не е моя собственост, а на други лица. Имам желание да пристроя към първия етаж постройка на допълващо застрояване - малък склад за дърва от шеста категория. Разбира се, желая да изкарам необходимите документи по ЗУТ чл. 147, но имам един въпрос. Нужно ли ще ми е съгласие на собствениците на поземления имот?

									Kalinov69

Kalinov69 Друго

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

22.04.2020

Отговор: Здравейте, г-н Калинов,

първоначално посочвате, че поземленият имот, върху който е построена къщата, не е Ваша собственост, а след това - задавате въпроса дали Ви е необходимо съгласието на съсобствениците на имота. За точен и коректен отговор преди всичко следва да посочите дали имате право на собственост върху поземления имот и сте съсобственик или не притежавате такова. В случай че не притежавате право на собственост върху поземления имот, е необходимо собствениците да Ви учредят право на строеж с нотариален акт за въпросната постройка на допълващото застрояване, в противен случай те ще станат единствени собственици на същата.



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

Таванско помещение като отделно ателие Имам таванско помещение с ток и вода. 1983г има разрешение за строеж и изградена капандура и е превърнато в стая за творческа дейност по чл.63 от наредба 5... Последен отговор - 2.11.2023 от адвокат Милена Миткова

2 Отговори

Семейство и имот С моят съпруг ( нямаме брак) живеем на семейни начала с неговото семейство в къщата им. Преди 7 години решихме, че ще вдигнем етаж на къщата и така малко... Последен отговор - 2.12.2023 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Дървено бунгало Здравейте, имаме изработено дървено 32м2 бунгало в собствен упи имот. Бунгалото е изцяло от дърво, поставено на бетонни постаменти. Може ли да се... Последен отговор - 16.10.2023 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

електрозахранване Здравейте,допустимо ли е да се направи отклонение от далекопровод средно напрежение, с цел захраване на частен имот,отстоящ на около 100 метра от... Последен отговор - 15.12.2023 от Кристина Найденова

1 Отговори

Смяна на ПУП без мое съгласие за строителство на Калкан. Може ли да се обжалва смяната на ПУП?Къщата ми е на границата на съседният имот,и за да може да се застроява е сменен ПУП без мое съгласие.А именно да се... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив