Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Документи при получаване на доход от наем

03.03.2015 - Наем - 1 Отговори     (0)

Давам помещение под наем като физическо лице на юридическо лице. Наема го получавам по банкова сметка.
Трябва ли да издавам някакъв документ?
Кога наемателя трябва да ми предостави Сметка за изплатени суми и Служебна бележка по образец съгласно чл. 45, ал. 4 от ЗДДФЛ ?

									Димитър Мавродиев

Димитър Мавродиев Инженер
Пловдив

Отговори (1)   

											Емилиян Кърчев

Емилиян Кърчев

04.03.2015

Отговор: Като физическо лице не е необходимо да издавате никакъв документ за наема който получавате съгласно чл. 9, ал. 3 от ЗДДФЛ "(3) (Доп. - ДВ, бр. 99 от 2011 г., в сила от 16.12.2011 г.) Разпоредбите на ал. 2 не се прилагат за доходи, за които при придобиването им платецът на дохода издава предвидения в този закон формуляр "Сметка за изплатени суми" или доходът е обложен с окончателен данък по реда на глава шеста, както и за доходи по чл. 13, ал. 1, т. 24."
Наемателят издава служебната бележка и Сметка за изплатените суми съгл. чл. 45, ал. 8 от ЗДДФЛ "при поискване от лицето, придобило дохода, а когато лицето не е поискало издаването им - в срок до 15 април на следващата година."



За повече информация: http://energyaudit.bg/ | За контакти

Популярни въпроси - Наем

Виж всички въпроси

Некоректно сключен договор за аренда на земи До 2019 г.договора за аренда е сключен за 40 декара и се плаща за 40 декара преподписан е нов договор от 2019 г. До 2029 година за 40 декара но в договора пише под... Последен отговор - 27.08.2018 от Емилиян

2 Отговори

Даване на стая под наем на почиващи,туристи Здравейте! Имам следния въпрос: Възможно ли е, вместо да се регистрирам като физическо лице,да плащам патент и т.н., по закона за туризма, да давам стаи... Последен отговор - 2.08.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Отдаване под наем Отдаване под от едно и също лице . От физическо на ЕООД Последен отговор - 6.08.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

наеми и комисионни Здравейте дъщеря ми си търси квартира по обяви на фирми в интернет. Хареса си един апартамент свърза се с фирмата но апартамента бил нает и до там. След... Последен отговор - 14.08.2018 от Кристина Найденова

1 Отговори

Валидност на договор за наем Здравейте, Преди 4 години сключих договор за наем. Докато бяхме в квартирата се роди дъщеря ми и 2 години след това поискахме да ни направи адресна... Последен отговор - 9.09.2018 от адвокат Димитър Петков

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив