Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Дарен имот

13.02.2018 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Ако бащата е дарил жилище на дъщеря си, с условието и той да го ползва до края на живота си, а дъщерята не живее там, а е в чужбина, кой трябва да плаща данъците и консумативите? Бащата също не живее там, но ходи от време на време.Нотариалният акт е на името на дъщерята и партидите за консумативите, също.
Ще Ви бъда благодарна, ако ми отговорите!
С уважение!

									Таня Николова

Таня Николова

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

13.02.2018

Отговор: В случай че бащата си е запазил вещно право на ползване върху жилището - той следва да заплаща консумативните разходи. При положение, че няма запазено вещно право на ползване, а единствено устна уговорка между баща и дъщеря - последната е длъжна да заплаща данъците и консумативните разходи.


За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

14.02.2018

Отговор: Здравейте!
Правилото е, че плаща този, който ползва. В конкретният казус Вие сте посочили, че бащата е запазил правото на ползване до края на живота си. При това положение, дали ползва , или не, той се е задължил да ползва и върху него тежи задължението за плащане.
Успех!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Етажна собственост - видове разходи Моля конкретизирайте видовете разходи : ако разхода е полезен но не увеличава стойността - примерно частично боядисване и частично измазване със... Последен отговор - 9.11.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

договор за доброволна делба разделяне на земеделска земя ,наследствена на двама собственика.Едната се намира в общ.Първомай,а другата в общ Асеновград.Как трябва да се постъпи? Последен отговор - 19.11.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Обещетение Здравейте! Предстои ми да ме освободят от работа по чл. 331- по инициатива на работодателя. Въпроса ми е свързан с обещетението- тъй като имам запор, след... Последен отговор - 20.11.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Регистрация на МПС Закупено МПС през 2013г но не е пререгистрирано и записано в данъчното. Може ли да се продаде на друг купувач при положение че продавачът и предишният... Последен отговор - 20.11.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Запор на инвалидна пенсия. Здравейте.Запорирана ми е банковата сметка в която постъпва инвалидната ми пенсия , която е в размер на 137лв., с надбавките е 150лв. Тъй като не я тегля... Последен отговор - 21.11.2018 от Адвокат Денис Моллов

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив