Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Данък сгради и такса смет за общинско жилище

22.01.2013 - Данъци и такси - 2 Отговори     (0)

Здравейте, интересува ме лице, което живее в общинско жилище, трябва ли да заплаща данък сгради и такса смет?

									Вероника Михайлова

Вероника Михайлова

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

24.01.2013

Отговор: Съгласно чл.11, ал.5 от Закона за местните данъци и такси, за имот - държавна или общинска собственост, данъчно задължено е лицето, на което имотът е предоставен за управление. Тоест, общината. По принцип, данъците са за сметка на собствениците. Което не пречи да има уговорка между страните, наемателят да дава някаква сума за данъци и такса смет. Зависи какво пише в договора Ви за наем.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											Антоанета Ненова

Антоанета Ненова

25.01.2013

Отговор: Данъчно задължен е собственикът на имота. В случая това е общината. Но практиката е общините да прехвърлят задълженията за плащане на данък "сгради" и такса "смет" на наемателите на общински жилища със съгласието на последните.


За контакти

Тагове

данък

  

сгради

  

такса

  

смет

  

данъци

  

данъчно

  

общината

  

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Данък от наем на апартамент на физическо лице Здравейте, собственичка съм на апартамент, прехвърлен с дарения от родителите ми, които са запазили една стая с право на ползване. Апартаментът към... Последен отговор - 27.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Покупка на вече регистрирано МПС Здравейте! Купувам си МПС регистрирано в Стара Загора, а аз съм с постоянно жителство в Хасково, но не живея там, освен това МПС-то е Мотор, който... Последен отговор - 14.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

давностен срок данък сгради и такса смет Здравейте! Имам задължение над две хиляди лева за данък сгради и такса смет. Това задължение е от 2012 г. насам. Ходих в една от софийските общини за да... Последен отговор - 16.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Данък МПС Здравейте ! Имам решение на ТЕЛК над 75% . Въпроса ми е имам ли облекчение за данък на мотопед или мотоциклет ! Последен отговор - 23.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Имаш ли право да си преустроиш апартамента на 2 отделни и единия да го отдадеш... Здравейте искам да попитам има ли комшийката ми право да си преустрои апартамента на 2 отделни с единия да го отдаде под наем? И наемателите даже и да не... Последен отговор - 1.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив