Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Данък от наем на апартамент на физическо лице

14.03.2018 - Данъци и такси - 1 Отговори     (0)

Здравейте, собственичка съм на апартамент, прехвърлен с дарения от родителите ми, които са запазили една стая с право на ползване. Апартаментът към момента е празен и баща ми предлага да го дадем под наем, за да получават допълнително доходи към пенсията си. Баща ми е с ТЕЛК. Ако дадем под наем апартамента за 100 лв., ще ползваме ли някакви намаление от данъците за наем, затова, че баща ми, като ползвател на жилището, е с ТЕЛК? Може ли договорът за наем да се сключи от баща ми и новите наематели?

									Боримира

Боримира

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

27.03.2018

Отговор: Здравейте,

възможно е договорът за наем да се сключи с баща Ви като наемодател. Сумата от годишните данъчни основи за лица с 50 и с над 50 на сто намалена работоспособност, определена с влязло в сила решение на компетентен орган, се намалява със 7920 лв., включително за годината на настъпване на неработоспособността и за годината на изтичане срока на валидност на решението.(така чл. 18, ал. 1 от ЗДДФЛ).



За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Размер на данък върху продажба на дарен имот Във връзка с изчисляване на размера на данък върху продажбата на имот, 1/2 от който е дарен от брат ми на мен, а другата 1/2 е моя собственост, питам защо... Последен отговор - 1.02.2022 от Милен Добчев

10 Отговори

Данък върху наследен имот в Гърция Моля, за информация, ако наследеният имот е в Гърция, а ние сме български граждани с постоянно пребиваване в България, може ли да се приложи данъкът... Последен отговор - 12.03.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Давност данък недвижим имот Здравейте! Притежавам част от апартамент в София. Плащам редовно данък сгради и смет. Но имало някакво старо задължение и новите плащания се връщали... Последен отговор - 30.01.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Работа без договор Здравейте. Познавам един фармацевт, който в период за около 2 години работеше в една аптека като фармацевт, без сключен трудов договор, съответно не е... Последен отговор - 5.02.2022 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Размер на дължим данък върху продажба на дарен имот Във връзка с изчисляване на размера на данък върху продажбата на имот, 1/2 от който е дарен от брат ми на мен, а другата 1/2 е моя собственост, питам защо... Последен отговор - 21.01.2022 от Милен Добчев

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив