Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Данък на откраднат автомобил

10.11.2017 - Данъци и такси - 2 Отговори     (0)

Здравейте,
През 06.2014 г. ми откраднаха колата, която имаше застраховка каско и застрахователите прибраха малък и голям талон и ключовете. След около 5-6 месеца, когато излезе прокурорското постановление ми изплатиха обезщетението и мислех, че вече всичко е приключило... Оказа се обаче, че е трябвало да сваля колата от отчет в КАТ и общината, направих го през 08.2016 г. Сега от община Дупница ми търсят данъци за цялата 2015 и до 08.2016 г.
Разбрах, че имат основание за това нещо, но ми се вижда нелогично да плащам данъци за нещо, което ми е било противозаконно отнето и съм бил лишен от възможността да го ползвам. Има ли възможност тези данъци да отпаднат в съда?

									Драгомир

Драгомир

Отговори (2)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

18.11.2017

Отговор: Здравейте,

съветът ми е да подадете заявление в Община Дупница, към което да приложите прокурорското постановление, за да се установи, че колата е открадната през м. 06. 2014 г. и не дължите данък до м. 08.2016 г., когато сте подали съответните декларации в КАТ и Общината за отписването й. Препоръчително е адвокат да състави писменото заявление до Общината.



За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

19.11.2017

Отговор: Здравейте!
Заплащането на данък върху МПС е уредено от чл.52 до чл.61 в Закона за местните данъци и такси.
Всеки собственик заплаща такъв, докато не бъде прекратена регистрацията на автомобила в КАТ.
Питането Ви е резонно и логично, но за съжаление на мен не ми е позната практика, когато при наличие на такъв казус да се освобождава от задължение собственика. И в практиката си като адвокат съм имала такъв казус и независимо от Постановлението на Прокуратурата, собственикът продължи да заплаща данъка, докато не беше прекратена регистрацията в КАТ.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Данъци и такси

Виж всички въпроси

Данък от наем на апартамент на физическо лице Здравейте, собственичка съм на апартамент, прехвърлен с дарения от родителите ми, които са запазили една стая с право на ползване. Апартаментът към... Последен отговор - 27.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Покупка на вече регистрирано МПС Здравейте! Купувам си МПС регистрирано в Стара Загора, а аз съм с постоянно жителство в Хасково, но не живея там, освен това МПС-то е Мотор, който... Последен отговор - 14.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

давностен срок данък сгради и такса смет Здравейте! Имам задължение над две хиляди лева за данък сгради и такса смет. Това задължение е от 2012 г. насам. Ходих в една от софийските общини за да... Последен отговор - 16.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Данък МПС Здравейте ! Имам решение на ТЕЛК над 75% . Въпроса ми е имам ли облекчение за данък на мотопед или мотоциклет ! Последен отговор - 23.03.2018 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Имаш ли право да си преустроиш апартамента на 2 отделни и единия да го отдадеш... Здравейте искам да попитам има ли комшийката ми право да си преустрои апартамента на 2 отделни с единия да го отдаде под наем? И наемателите даже и да не... Последен отговор - 1.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив