Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

ЧСИ-изплащане на лихви

24.05.2012 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте! Въпроса ми е следния.......Купих жилище на търг,платих сумата за апартамента по сметка в саответната банка.Все още не мога да вляза в владение на имота защото длажника обжалва деиствията на ЧСИ,Минаха девет месеца откакто съм превела сумата чух че мога да подам молба до ЧСИ-то да ми бъдат изплатени лихвите на сумата която съм внесла,вярно ли е това и как става? Благодаря ви.

									Elena Todorova

Elena Todorova

Отговори (2)   

											Виолета Петкова

Виолета Петкова

28.05.2012

Отговор: Здравейте, в пълното право сте да подадете молба за лихвите.Даже е задължително да го направите, защото не се знае кога ще се реши окончателно спора, и как, и е хубаво за това време поне лихви да получавате.Тази молба на сто процента ще бъде удовлетворена.Поздрави и успех от мен Емилия и екипът на SPI Ltd


За повече информация: http://www.spi.imoti.net | За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

30.05.2012

Отговор: Този въпрос е подробно уреден в Наредба 6 ОТ 30 МАЙ 2006 Г. ЗА НАЧИНА НА ИЗЧИСЛЯВАНЕ И ПЛАЩАНЕ НА ЛИХВАТА ВЪРХУ ПАРИЧНИТЕ СРЕДСТВА ПО СПЕЦИАЛНИТЕ СМЕТКИ НА ЧАСТНИТЕ СЪДЕБНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ, която е издадена във връзка с чл.24 от Закона за частните съдебни изпълнители. В чл.6 от Наредбата е записано, че ЧСИ превежда лихвата на взискателя или длъжника, зависи от това дали постъпилата сума е достатъчна или не за покриване на задълженията на длъжника. За съжаление, няма хипотеза, която да предвижда изплащане на лихви на купувач, който не е взискател.
Чл. 6. (1) Частният съдебен изпълнител превежда лихвата на:
1. взискателя, когато постъпилата сума заедно с лихвата е недостатъчна за погасяване на задължението;
2. длъжника, когато внесената сума заедно с лихвата превишава размера на задължението.
(2) Частният съдебен изпълнител превежда лихвата на взискателя или на длъжника по посочена от тях сметка, а ако не е посочена такава - изплаща сумата при поискване в брой.

Или казано накратко, можете да Ви се изплати лихвата, само ако имате качеството и "взискател", освен че сте и купувач. На основание чл.7 от същата Наредба не Ви се дължи дори и информация за размера на лихвата до момента, тъй като не сте страна по изпълнителното дело.



За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Собственост на земя Здравейте, имам жилище в парцел ХХХХ, 10% от общите части, включително върху правото на строеж в парцела, който е около 500 кв. В общината не знаят земята... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

4 Отговори

наследствен имот с двама наследници -част от имота прехвърлен на единия после... здравейте искам да попитам от два парцела в единия има построена къща на два етажа от които единия етаж (2) е с нот.акт на брат ми по давност. умират... Последен отговор - 11.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Подялба на имот при съжитество на семейни начала Здравейте, с партньора ми,с който сме във фактическо съжителство и имаме общо дете, придобихме апартамент преди 6 г, като в Нотариалния акт сме записани... Последен отговор - 16.04.2018 от адвокат Ивалина Димитрова

1 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив