Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Tърг с явно наддаване

18.04.2012 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Съдебен изпълнител продава павилион /движима вещ/,който е обща собственост с бившия ми съпруг.Аз съм длъжник по изпълнително дело спрямо бившия ми съпруг. Въпроса ми е: Кой има право да участва в търга и бившия ми съпруг има ли право на участие заедно с другите наддавачи? Моля за закон и член .

									Ivanka Hristova

Ivanka Hristova Друго

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

18.04.2012

Отговор: Доколкото разбирам, бившият Ви съпруг е взискателят, а Вие - длъжник. Няма пречка той да участва в наддаването. Проданта на движими вещи е уредена в чл.465 - чл.482 от ГПК. За вещи със стойност над 5000лв.се прилагат разпоредбите за продан на имот.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											Виолета Петкова

Виолета Петкова

19.04.2012

Отговор: Проданта на движима вещ е по чл. 474 от ГПК. Незнам каква е оценката на павилиона, но ако е над 5 000 лева, ще се извърши продан по правилата на недвижим имот. Тогава бившият съпруг, който се явява съсобственик, на осн. чл. 500, ал. 2 от ГПК може да даде съгласие да се продаде и неговата част. Ако желае може да наддава само за обявената част и на осн. чл. 354 от ГПК да се съгласи да я изкупи на най – високата предложена цена.
Оставам в готовност за повече въпроси.Поздрави от мен Емилия и екипът на SPI Ltd








За повече информация: http://www.spi.imoti.net | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Наводняване на сутерен Закупих търговско помещение на две нива (приземно и сутерен) през 2014 г. Месеци след придобиване на собствеността, сутеренът прогизва - стените са мокри... Последен отговор - 16.04.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Отдаване под наем на съсобствен имот Здравейте, трима съсобственика сме на къща на 3 етажа всеки във владение на 1 етаж и по 1/3-та ид.част от дворното място като имота не е разделян. Единия от... Последен отговор - 21.04.2018 от Димитър Пейков

2 Отговори

ОБЩИ ЧАСТИ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ПЛОЩА ПОД ТАРАСИТЕ НА ЖИЛИЩНА СГРАДА ОБЩА ЧАСТ ОТ СГРАДАТА ЛИ Е? ИМА ЛИ ПРАВО ОБЩИНАТА ДА ВЗЕМА НАЕМ ЗА ТАЗИ ПЛОЩ??? Последен отговор - 13.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

получаване на нотариален акт след като е получено Удостоверение за търпимост Здравейте, Получих "Удостоверение за търпимост" на 4 сгради в имот собственост на майка ми и мен, като наследник на баща ми. Какви стъпки следва да се... Последен отговор - 20.04.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

нотариален акт след издадено удостоверение за търпимост получих ъдостоверение за търпимост за сгради в имот на майка ми и мен като наследник. Какви стъпки следват, за да получа нотариален акт за имота и... Последен отговор - 20.04.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив