Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Покупка на дарен на продавача имот

10.02.2018 - Покупка на имот - 4 Отговори     (0)

Здравейте,
Предстои ми покупка на имот от продавач,който притежава собствени 1/2 идеални части и 1/2 идеални части от същия имот са му дарени от сестра му.Сестра му е още жива.Имотите ,които брат и сестра получават от родителите си са си ги прехвърлили с дарения един на друг.Може ли дарителят след време да оспори покупко -продажбата на имота , който е продал брата?Т.е мога ли аз да остана потърпевша в цялата история?

									Светла

Светла

Отговори (4)    Коментара (1)

											Светла

Светла

10.02.2018

Коментар: Другото ,което ме притеснява е следното:
В момента продавачаси изкарва документ за тежести.Обаче ако от този момент до момента на покупко-продажбата дарителят предяви иск към апартамента аз в момента на подписване на договора за покупко продажба как ще разбера това.Няма ли начин дарителят също да присъства и да даде съгласие при покупко продажбата?
Благодаря Ви предварително!



За контакти

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

15.02.2018

Отговор: Здравейте,

съветът ми е да се консултирате с местен адвокат в Кърджали и да му предоставите нотариалния акт за дарение, както и удостоверението за тежести, за което споменавате. От описанието предполагам, че се касае за собствен имот на продавача, като 1/2 ид.ч. е придобил по наследство, а останалата 1/2 ид.ч. му е дарена от сестра му. Основанията за отмяна на дарение са посочени в ЗЗД (Закона за задълженията и договорите), като едно от тях е неплащане на издръжка на дарителя от страна на дарения, при положение, че дарителят се нуждае от такава. При това описание на случая се съмнявам да е приложима посочената разпоредба от ЗЗД.
Освен това, искът за отмяна на дарение на недвижим имот подлежи на вписване в Службата по вписванията и последното може да се установи както от удостоверение за тежести, така и от обикновена справка в СВ.



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

16.02.2018

Отговор: Разпоредбата на чл.227, изр.последно, гласи, че: Отменението на дарението не засяга правата, които трети лица са придобили върху подарените имоти преди отбелязването на исковата молба, но дареният дължи на дарителя обезщетение за онова, с което се е обогатил.
Тоест, дори сестрата да заведе дело СЛЕД продажбата, няма как да загубите имота. За сделката искайте тежести към деня, ако това е възможно. Последното е проблем в големите градове, тъй като вписванията се бавят. Ако е така, платете с доверителна сметка при нотариуса. Тоест, купувате, чакате нови тежести, от които да е видно, както Вашата покупка, така и че няма тежести и нотариусът им превежда парите. Същото е и когато се купува с кредит - банката разрешава плащане към продавача, след като й се представи ново удостоверение за тежести с вписана ипотека. Само че във Вашия случай, парите не са в банката по кредита, а по специална сметка на нотариуса.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

18.02.2018

Отговор: Здравейте!
От това, което сте описали по казуса става ясно, че Вие се явявате като 3- то добросъвестно лице. Вярно е, че трябва предварително да проверите дали имотът е чист от вещни тежести, дали извършеното дарение е вписано в Службата по вписвания, т.е., всичко общоприето преди извършване на една сделка.
Но, дори и евентуално, подчертавам отново - евентуално да настъпят някакви търкания между брат и сестра по повод на извършеното дарение, Вие сте 3- то лице и се предполага добросъвестно. Каквито и обрати да настъпят по сделката за дарението , те ще бъдат между брата и сестрата и те няма да засегнат Вашите права, защото сте 3- то добросъвестно лице.
Успех!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

											made

made

18.03.2018

Отговор: Невероятно, но истинският Бог винаги е велик. След няколко отхвърляния на моята молба от банката получих заем благодарение на тази много честна дама, г-жа Ломбарди. За повече информация, моля, свържете се с нея по електронната поща на адрес: mgrazia282@gmail.com. тя предлага заеми от 3000 до 3 000 000 евро на всеки, който може да я изплати с лихва на ниска лихва от 2%, не се съмнявайте в това съобщение. Това е перфектна реалност. Разпръснете думата на вашите близки, които имат нужда.
Бог да те благослови.



За контакти

Популярни въпроси - Покупка на имот

Виж всички въпроси

Промяна на статут Здравейте! Ще закупувам имот в жилищна сграда със статут офис. Помещението е 90кв с две обособени стаи, 5кв санитарен възел,2кв килер. Изчетох доста, но... Последен отговор - 24.05.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Покупка на имот на последния етаж с голяма тераса Здравейте Капарирал съм апартамен на зелено на последния етаж с голяма тераса 37кв м.Днес строителя ми се обади и ме попита как да архитектът да впише... Последен отговор - 22.05.2018 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Собсвеност голяма тераса Здравейте Капарирал съм апартамен на зелено на последния етаж с голяма тераса 37кв м.Днес строителя ми се обади и ме попита как да архитектът да впише... Последен отговор - от

0 Отговори

Вписване на голяма тераса към апартамент Здравейте Капарирал съм апартамент на последен етаж д голяма тераса на зелено.Днес строителят ми се обади и попита как искам архитектът да впише... Последен отговор - от

0 Отговори

Имате проблем с ... Задайте въпроса си тук! Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив