Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Анализи

Добави коментар

Сеп 7, 2012

Купувачи от бившите съветски републики и гърци раздвижиха пазара на градски и ваканционни жилища

Изминалото лято е повратният момент в търсенето на недвижими имоти у нас. Цените започват плавно да се отлепят от поддържаните от 2-3 години нива.

Това казва в интервю в днешния брой на пловдивския вестник „Марица“ Пенка Тончева, ръководител административна дейност на магазина за имоти „Магазин за Нов дом”.

Поскъпването все още е незначително – 2-3 процента, но със сигурност тенденцията вече е с посока нагоре, конкретизира Тончева.

Тя посочва, че за раздвижването на пазара са допринесли, както по-изгодните условия на банките за ипотечни кредити, така и проявеният интерес за закупуване на „втори дом“ от граждани от бившите съветски република и Гърция.

Предпочитани са обаче ваканционните комплекси в райони с не така интензивно застрояване, като например „Black sea star“, ситуиран в незастроен залив между Созопол и Черноморец.

Към ваканционни имоти от такъв тип се ориентират и българите - цените все още са доста приемливи. А и строежите в морските и планинските курорти намаляват и в дългосрочен план ваканционните жилища ще поскъпват.

Интересът към апартаменти в Пловдив е засилен не само от страна на българите, но и от хора от Русия, Казахстан, Гърция, Англия.

Родители на наши, турски и гръцки студенти предпочитат да закупят имот, вместо да плащат наеми, цитира наблюденията на екипа на „Магазин за Нов дом“ вестник „Марица“.

източник: expert.bg

Споделето своето мнение по отношение цените на имотите тук:

 
 

Добави коментар

 

Още публикации

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

							Владимир Йосифов

Владимир Йосифов
Консултант
София

							Таня Китик

Таня Китик
Консултант
София

							Антон Илиев

Антон Илиев
Брокер
София

							инж. Петър Петров

инж. Петър Петров
Инженер
Стара Загора

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив