Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

как да защитя парите, които съм спестила преди брака?

03.09.2016 - Правни казуси - 3 Отговори     (0)

Здравейте, сключих втори брак. При първия брак, съпругът ми почина и имам един син от него. Недвижимо имущество/дом/, движимо /кола/,както влог с определена сума.
Съпругът ми от втория брак има три деца от предшестващ брак, също недвижимо имущество/дом/. Засега нямаме проблеми и претенции, живеем отделно и независими от домовете на двете страни, но бих искала да защитя правата на наследство на сина ми. В случай, че аз почина бих искала това, което съм притежавала преди втория брак и специално парите, които съм спестила до сключването на този брак да останат изцяло наследство на моя син/тези пари са вложени в момента в ощото жилище в което живеем, като депозит/, а не да се делят на 4. Разбира се това, което сме придобили с общи усилия след сключване на брака е за общо ползване. Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря предварително.
Поздрави!

									Valq

Valq Друго

Отговори (3)    Коментара (2)

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

07.09.2016

Отговор: Вариантите са само два: Прехвърляте парите по сметка на сина си. Или правите завещание, най-добре нотариално, с което завещавате имуществото си или пък точно изброени вещи /имот, пари/ на сина Ви. Доколкото разбирам от написаното, парите Ви всъщност са вложени в общ имот, което предполага, че този имот е собственост на Вас и съпруга Ви при равни дялове. Пишете и "депозит', което не разбирам. Но при всички положения или прехвърляте желаното имущество на сина си, или правите завещание.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Valq

Valq

07.09.2016

Коментар: Какви условия предлага "Разделителния режим" при слкючен брак между двама с деца от предходни бракове при унаследяване?


За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

07.09.2016

Отговор: Режимът на разделност, значи че всичко, което всеки от съпрузите придобива на свое име е лична негова собственост и другият съпруг няма дял. При смърт, се прилага Закона за наследството, като евентуалия режим на разделност по време на брака променя само дяловете на наследниците от вещите. Например, ако няма режим на разделност и единия съпруг купи жилище и в акта е записано само неговото име, то е собственост и на двамата съпрузи. След смъртта на единия, неговата половина се дели между наследниците. Ако има режим на разделност и единия съпруг купи жилище, то жилището е изцяло негово и след смъртта му цялото се дели между наследниците.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Valq

Valq

07.09.2016

Коментар: "Ако има режим на разделност и единия съпруг купи жилище, то жилището е изцяло негово и след смъртта му цялото се дели между наследниците".
Благодаря за отговора, но от " дели между наследниците" не ми става ясно, чии наследници?
Само неговите или всички наследници т.е и наследниците на другия съпруг?
Пример: Втори брак. Всеки има деца от първия си брак. Единия съпруг /в режим на разделност/ купи жилище/кола/влог е изцяло негово.
При смъртта му се дели между неговите наследници/деца/ без участието на наследниците / децата /на другия съпруг...или се дели между всички наследници на двамата съпрузи на общо основание, без оглед режима на разделност ?



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

07.09.2016

Отговор: Дели се между наследниците на починалия, каквито не са чуждите деца. В случая, наследници по закон са преживелия съпруг и деца на починалия съпруг. Или, ако сте женени и всеки има деца от предишен брак, но нямате общо дете - ако почине съпругът Ви, наследници сте му Вие и неговите деца, но не и Вашите от друг брак. Ако починете Вие, наследници на всичко Ваше са съпругът Ви и Вашите деца, но не и неговите от предишен брак.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Изграждане частичен навес на паркоместа. Здравейте, интересува ме какви разрешителни и други документи са ми необходими за направя частичен навес на собствени паркоместа? Местата с 2 и 2/3 от... Последен отговор - 17.03.2024 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Закон за наследство? ДВ, бр. 60 от 1992 - Моля за по-подробно обяснение, в частта ако няма 10 години от сключен брак. Благодаря! Последен отговор - 19.03.2024 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Имате проблем с ... . Последен отговор - от

0 Отговори

Изграждане частичен навес на паркомясто. Здравейте, интересува ме какви разрешителни и други документи са ми необходими за направя частичен навес на собствени паркоместа? Местата с 2 и 2/3 от... Последен отговор - от

0 Отговори

Премествяем обект в свлачищна зона Здравейте, предвид, че строителството в свлачищни зони без канализация е забранено, бих искал да попитам дали е възможно да се постави малък... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив