Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Наследство

03.08.2012 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте
Майка ми преди години сключва втори брак с човек, с когото нямат поколение. През годините те закупуват апартамент и къща, които са на името и на двамата. Вторият и съпруг почина и се оказа, че братята му автоматично придобиват права над част от недвижимото и движимо имущество. Тези хора категорично отказват всякакво съдействие, не са съгласни да откупят нейните дялове, не са съгласни да продават техните, а и в същото време не желаят да помагат при заплащането на данъци ...дори единият брат на починалия иска да се нанесе в една от стаите в апартамента, в които тя живее.
Какво се прави при такива казуси, когато майка ми иска да продаде нейните дялове на трети независими лица и въобще възможно ли е това да се случи?

									Елизабет

Елизабет

Отговори (2)   

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

04.08.2012

Отговор: Майка Ви може да продаде на трети лица, стига да има желаещи да купят иделани части от имоти и да влязат в съсобственост. За целта е необходимо да предложи на другите наследници - съсобственици да купят и след като те откажат, тогава може да продава на трети лица. Друга възможна опция е съдебната делба на наследството. Колкото до данъците, всеки си плаща данъците за притежаваните от него идеални части. Майка Ви си плаща за това, което притежава, а дали другите ще плащат дължимото от тях на общината техен проблем.


За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Димитър Велков

Димитър Велков

06.08.2012

Отговор: Здравейте!
Ако жилището не е делимо и е основно жилище на Майка Ви, този който иска да ползва една стая категорично не може да го направи.
Единственият изход от тази ситуация е съдебната делба като Ви съветвам Вие да си плащате данъците, включително и на другите съсобственици. След време това ще е Вае предимство, ако те продължат да не си плащат данъците. Ако жилището е основно за майка Ви, съдът ще го присъди на нея, но тя ще трябва да изплати дяловете на другите съсобственици съгласно решението което се базира на оценката на вещо лице. Ако не е основно жилище, то ще бъде продадено на публична продан и парите разпределени по наследствените квоти.
Пожелавам Ви успех!



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Изграждане частичен навес на паркоместа. Здравейте, интересува ме какви разрешителни и други документи са ми необходими за направя частичен навес на собствени паркоместа? Местата с 2 и 2/3 от... Последен отговор - 17.03.2024 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Закон за наследство? ДВ, бр. 60 от 1992 - Моля за по-подробно обяснение, в частта ако няма 10 години от сключен брак. Благодаря! Последен отговор - 19.03.2024 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Имате проблем с ... . Последен отговор - от

0 Отговори

Изграждане частичен навес на паркомясто. Здравейте, интересува ме какви разрешителни и други документи са ми необходими за направя частичен навес на собствени паркоместа? Местата с 2 и 2/3 от... Последен отговор - от

0 Отговори

Премествяем обект в свлачищна зона Здравейте, предвид, че строителството в свлачищни зони без канализация е забранено, бих искал да попитам дали е възможно да се постави малък... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив