Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Земеделска земя

21.02.2018 - Земеделска земя - 2 Отговори     (0)

Казусът е такъв възстановихме земеделска земя с размер 4 870 кв.м. След възстановяването в удостоверението за наследници има 4души двама от тях са починали и оставят по 2ма техни наследници. Един от не преките наследници желае тази земя но друг от непреките наследници не я дава? Започва да наговаря и останалите.Двамата живи преки наследници са написали пълномощно пред нотариус ,че я дават правото на разпореждане на този ,който я иска,но въпросният непряк наследник започва да ги наговаря да оттеглят пълномощното.
Как може да я поделим или да я вземе този който я желае?
Земеделска земя нива не в регулация

									pashova13@gmail.com

pashova13@gmail.com

Отговори (2)   

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

22.02.2018

Отговор: Здравейте!
С удоволствие бих Ви отговорила на поставеният въпрос - кой има право на наследство и каква квота - идеална част му се полага, но моля - ДАЙТЕ КОНКРЕТИКА!
Няма яснота какво Вие влагате в съдържанието на пряк и непряк наследник. Опишете ми казуса на електронната поща - galina.chankova@abv.bg, или пък, ако желаете отново напишете подробно тук, за да Ви се отговори.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. Три уши, 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

											адвокат Милена Миткова

адвокат Милена Миткова

23.02.2018

Отговор: Вариантите за делба са два - доброволна и съдебна. За доброволната е необходимо всички наследници да се подпишат, иначе делбата ще е нищожна. Съдебната делба е опция, когато другите варианти са изчерпани. Делото може да започне всеки един от наследниците. Тъй като земята е малко и няма как да се получат реални дялове за всеки, тя ще отиде на публична продан. На търга може да участва всеки от съделителите, като има право да изкупи земята на най-високата предложена цена.
Във Вашия случай, след като има съгласие от двама от съсобствениците и дори пълномощно, купете от тях това, което можете в момента. С другите наследници договаряйте в бъдеще, нещата се променят. Ако след като придобиете земята, делът Ви стане повече от 51%, можете да "дадете" цялата земя под аренда за много дълъг срок и за ниска цена. За несъгласния наследник ще стане по-изгодно да Ви я продаде, отколкото да не получава нищо или да получава нищожни суми за дълъг период време.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

Популярни въпроси - Земеделска земя

Виж всички въпроси

земеделска земя Здравейте! Имам земеделска земя. Становището на общината е за строеж на вилно строителство! Аз не искам да си строя вила, а жилище за жилищно... Последен отговор - 29.10.2023 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Къмпинг - изисквания? Здрвейте, разполагам с парцел - земеделска земя. Идеята ми е да направя нещо като къмпинг, като изградя палатки и други помещения, които ще са без... Последен отговор - 30.08.2023 от Кристина Найденова

1 Отговори

делба на земеделска земя Здравейте, Как се определят границите при добробволна делба на земеделска земя? Частите са над 3 дка, интересува ме собствениците ли решават как точно... Последен отговор - 18.04.2024 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

. . Последен отговор - от

0 Отговори

За триене!!! ...... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив