Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Заплащане на разходи за вход

30.05.2012 - Правни казуси - 2 Отговори     (0)

Здравейте! Бих искала да попитам следното - майка ми и брат ми са инвалиди I гр. с чужда помощ повече от 20 год.и не излизат никъде извън апартамента, в който живеят. Трябва ли да плащат такси за асансьор, електричество за асансьор, стълбищно осветление и др.?

									Megi

Megi

Отговори (2)   

											Милена Миткова

Милена Миткова

31.05.2012

Отговор: Ако питате дали имате законово основание за неплащане, не, няма такова. Единствената възможност дадена в Закона за управление на етажната собственост се отнася до собственици, които не обитават имота, т.е. не живеят изобщо там. Във Вашия случай, единствената възможност е общото събрание на етажната собственост да гласува и приеме решение, с което освобождава от тези разходи дадени лица. Това е така, тъй като майка Ви и брат Ви, освен собственост върху жилището, имат собственост и върху съответните идеални части от общите части на сградата, които са именно стълби, асансьор и т.н. и логично дължат разходи за поддръжката им.


За повече информация: http://www.mitkovalawyers.com | За контакти

											Антон Илиев

Антон Илиев

03.06.2012

Отговор: Здравейте Меги,

от морална гледна точка не би трябвало да плащат, но от законова гледна точка - зависи от решението на общото събрание на етажната собственост. Присъствайте на следващото събрание на етажната собственост и поставете този въпрос пред техните съседи.



За повече информация: http://www.tbm2.net | За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

отказване от наследство на починал родител гр София Къде да подам молба за отказване от наследството на покойната ми майка, трябва ли молбата да е нотариално заверена. Какви документи са необходими.... Последен отговор - 24.03.2015 от адв. Симеонова

1 Отговори

Спешно въпрос за купуване на съседна стая! Здравейте.Имам един интересен казус който изглежда лесен ,но ми отне доста ходене по мъките.Значи имам един апартамент и искам да си закупя от негов... Последен отговор - 27.03.2015 от Дюлгерова

1 Отговори

Имам проблем със субсидията за пасища Пренаемаме земя от фирма с 30 г. договор с Общината. Договорът им е от 2010г. и е вписан в Службата по вписванията още 2010г. В чл.6 на договора е записано:... Последен отговор - 27.03.2015 от адв. Симеонова

1 Отговори

Запазен дял при наследство с фиктивна продажба на имот от починалия родител и... Наследниците сме двама братя. Майка ни е починала и нямаме спор за нейните наследствени имоти. Баща ни е жив, но чрез фиктивна покупко продажба... Последен отговор - 27.03.2015 от Милена Миткова

1 Отговори

Контактна зона Притежавам имот който се намира в урбанизираната територия на село Сливарка одобрен с ПУП / ПРЗ/ през 1982год., за който имот съответно притежавам... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси
Свържете се с нас

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив