Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Вписване в Кадастъра

26.08.2011 - Други - 2 Отговори     (0)

Имаме Удостоверение за търпимост за постройки, които се намират в собствения ни имот. Може ли вписването в Кадастъра да стане на база това удостоверение?

									Светлана

Светлана

Отговори (2)    Коментара (1)

											Младен Садинов

Младен Садинов

27.08.2011

Отговор: Здравейте,
А Вие сигурна ли сте, че тези постройки не фигурират в кадастралната карта? Предполагам, че имате предвид картата в Агенцията по геодезия, картография и кадастър. Прехвърлянето на информация там става чрез заснимане на имотите. По тази причина, ако постройките съществуват / а щом говорим за Удостоверение за търпимост, значи става въпрос за стари постройки/ то те са заснети и не е необходимо ново вписване.



За повече информация: http://www.apbg.eu | За контакти

											Светлана

Светлана

29.08.2011

Коментар: Днес разбрах, че тези постройки фигурират в скицата към Общината, Прави ли ги това законни, и ако не какво още трябва да се направи. А, ако са извършвани довършителни работи по постройките след издаването на удостоверението за търпимост, /без да е променяно предназначението на сградите/ как следва да се процедира?


За контакти

											Румен Натов

Румен Натов

09.10.2011

Отговор: Мнението на константната съдебна практика е ,че заснемането на имота не е от значение за правото на собственост.Ако за вашето населено място е приета нова кадастрална карта и имотът Ви не фигурира в нея,следва да проведете съответната процедура по реда на ЗКИР за нанасянето му.Относно довършителните работи,щом не извършвате преустройство и извършените от Вас строителни работи не попадат във визираните в § 5 т.38 от ЗУТ няма за какво да се притеснявате.


За повече информация: rumen_natov@abv.bg | За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

Като наследници на родителите ни, с моя брат имаме обща еднофамилна къща, която... Не постигнахме споразумение как да направим справедлива подялба на еднофамилната къща. Тъй като не живея в същото населено място, предложих на брат си... Последен отговор - 14.08.2014 от Mариана Тороманова

3 Отговори

Проверка собствеността на имот Аз съм един от наследниците на овощна градина в района на Нови Искър, съгласно решение на Поземлена комисия от 2001 г. Появи се съмнение, че един от... Последен отговор - 4.08.2014 от Милена Миткова

1 Отговори

Имот Благодаря за бързият отговор, но ме интересува дали може да се направи справка за самия имот, тъй като един от наследниците е поискал справка в една... Последен отговор - 4.08.2014 от Милена Миткова

1 Отговори

Преминаване от идеална съсобственост към реална съсобственост Двор 530 кв.м + къща на 1 етаж 80 кв.м + мазе + гараж + външен санитарен възел + килер. Наследници сме аз и брат ми, всеки притежава 1/2 идеални части. Преди... Последен отговор - 25.08.2014 от Милена Миткова

1 Отговори

Погасяване по давност задължения за електричество - възможно ли е? Здравейте, баща ми има непогасени задължения за електричество на вилата и то е спряно вече повече от 3 години. Въпросът ми е дали е възможно да се... Последен отговор - 21.08.2014 от Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси
Свържете се с нас

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив