Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Опразване на новозакупен имот

08.09.2017 - Правни казуси - 4 Отговори     (0)

Здравейте,
Предстои ми покупка на имот (къща с двор) в село, намиращо се на 170 км от София. Понастоящем в имота живее като наемател многобройно семейство от ромски произход по силата на устно договорен наем с настоящия собственик (това, което ми е известно е, че не са си плащали редовно наема, а също така и електрозахранването на имота е прекъснато директно от електроподаващата мрежа, поради натрупани задължения към електроразпределителното дружество). Въпрос: Какви действия трябва да бъдат предприети за опразване на имота по законноустановения ред, след като бъде сменена собствеността и вляза във владение?
Предварително благодаря за отделеното време.

									Иван Иванов

Иван Иванов

Отговори (4)   

											Кристина Найденова

Кристина Найденова

08.09.2017

Отговор: Можете да поискате от продавача имотът да бъде опразнен от наематели преди да се смени собствеността и вие да влезете във владение.


За повече информация: http://www.agencyevina.com | За контакти

											адв. Симеонова

адв. Симеонова

10.09.2017

Отговор: Здравейте, г-н Иванов!

Доколкото разбирам, съветът на г-жа Найденова, е трудноизпълним, щом изобщо питате за възможностите. Все пак, направете всичко възможно имотът да бъде свободен (вече опразнен), когато го купувате. За това Ви препоръчвам да се посъветвате с адвокат ПРЕДИ покупката.
Има вариант да използвате възможностите, които предоставя чл.310, ал.1, т. 2 ГПК, а другата възможност е чл.417, т.3 от ГПК, вече след прехвърлянето на имота, когато вече сте собственик, като внимавате предаването на владението да е включено в нотариалния акт.

Успех!

С поздрав: адв. Симеонова
София, ул. "Христо Белчев" 18
0898 20 60 91
0884 94 52 56
имейл: advokatsimeonova@yahoo.com



За повече информация: http://exlege.bg | За контакти

											Кристина Найденова

Кристина Найденова

11.09.2017

Отговор: Опразването на имота от наематели от сегашният собственик - продавач, преди продажбата, е напълно постижимо. Това, което ще трябва да направите вие след покупката, за да изкарате наемателите от имота, съвсем същото може да направи и сегашният собственик - продавач, преди продажбата. Ще си спестите много време, нерви и пари, ако влезете във владение на имот без наематели. Помислете си, доколко държите да купите точно този имот, с тези проблеми.


За повече информация: http://www.agencyevina.com | За контакти

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

19.09.2017

Отговор: Здравейте!
Прочетох внимателно питането Ви, както и дадените отговори до момента.
Бих Ви отговорила следното:
Вие сте посочили, че ромското семейство ползва въпросният имот НА УСТНА ДОГОВОРКА със собственика.
Тогава, след като е налице устна договорка, то задължително , отново на УСТНА ДОГОВОРКА, следва собственикът да се задължи и ОТСТРАНИ от имота си ромското семейство.
Не Ви съветвам да закупувате имота, преди да е уреден въпроса с отстраняването на ромското семейство извършено от собственика.
Огромна грешка ще допуснете да закупите имота преди да е отстранено от същия ромското семейство.Това трябва да бъде задължение на настоящия собственик, а не на Вас. В противен случай е възможно да водите дела, в които ромите да доказват, че по силата на договор , те са се разбрали да ползват имота, независимо кой ще бъде собственика. Не допускайте това да се случи и да изпаднете в такава нелепа ситуация.
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Опразване на новозакупен имот Здравейте, Предстои ми покупка на имот (къща с двор) в село, намиращо се на 170 км от София. Понастоящем в имота живее като наемател многобройно семейство... Последен отговор - 19.09.2017 от адв.Галина Чанкова

4 Отговори

Определяне на дялове при делба на наследство Починалата няма деца.Майка и е починала и има 3 починали сестри с наследници/едната има 1 син,втората има 2 сина,а третата -дъщеря и син,който е починал,но... Последен отговор - 12.09.2017 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Фактическа грешка в Решение на ПК Аксаково Благодаря ви за отговора,но имам едно уточнение. И двете Решения от 15.07.96 г. и от 26.05.2000 г.са издадени от ПК Аксаково ,без възможност от обжалване в... Последен отговор - 10.09.2017 от адв. Симеонова

2 Отговори

Възможни проблеми при издаване на удостоверение за търпимост и последващ нот. акт Здравейте, интересувам се от покупката на двор с къща (строена в нач. на 80-те). Къщата не фигурира в нот. акт на имота и няма издадено удостоверение за... Последен отговор - 21.09.2017 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Възможни проблеми при издаване на удостоверение за търпимост и последващ нот. акт Здравейте, интересувам се от покупката на двор с къща (строена в нач. на 80-те). Къщата не фигурира в нот. акт на имота и няма издадено удостоверение за... Последен отговор - 19.09.2017 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив