Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Наказателно постановление

03.12.2011 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Какво ще стане ако имам наказателно постановление за глоба, което не обжалвам, за да не ходя по съдилища?
В случай, че не платя глобата... какво се случва?

									Цвета

Цвета Друго
София

Отговори (1)    Коментара (1)

											Милена Миткова

Милена Миткова

03.12.2011

Отговор: Г-жо Иванова, както знаете, тук обсъждаме само теми свързани с имоти. Но тъй като сте наш активен потребител, ще отговря накратко на зададения въпрос.
Първи вариант - зависи за какво е глобата. Има възможност след време да Ви е необходима някаква административна услуга, чието извършване да Ви откажат, докато не си платите глобата.
Втори вариант - минават две години и вземането за глобата се погасява по давност /чл.82, ал.1, ЗАНН/.
Трети вариант - получавате покана за доброволно изпълнение, следва принудително такова, ако не платите в 14 дневен срок.



За повече информация: http://mitkovalawyers.com | За контакти

											Цвета

Цвета

04.12.2011

Коментар: Г-жо адв. Миткова,

много Ви благодаря!
Зададох въпроса в тема "други", наистина , не е точно конкретно за недв. имоти.
Още веднъж мерси и желая лек уикенд!

Иванова



За контакти

Тагове

глобата

  

г-жо

  

иванова

  

имоти

  

вариант

  

платите

  

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Правен казус Моля за Вашия компетентен отговор: Възможно ли е да оспоря или разваля заменен наследствен имот от 2007 г. между мен и брат ми, който вече е покойник? Последен отговор - 22.10.2014 от Милена Миткова

1 Отговори

Осиновяване Здравейте! Бихте ли ми разяснили при осиновяване на бебенце таткото (осиновителят) има ли право на 15-дневен отпуск? Последен отговор - 31.10.2014 от Милена Миткова

1 Отговори

Обособяване на тавански помещения като отделен имот Привет! Родителите ми са собственици на 1/2 от къща в гр. Варна. Към имота има и прилежащ 1/2 таван, който аз съм застроила и в който живея. Другата половина... Последен отговор - 27.10.2014 от Милена Миткова

1 Отговори

Делба на имот Здравейте, преди три години закупих 1/2 от къща и 1/1 от земята на имота. Къщата няма делба от бившите собственици и в момента имам проблем с настоящия... Последен отговор - 30.10.2014 от Милена Миткова

1 Отговори

Трудово-правен Правилно ли е прекратено трудовото правоотношение с лице, на което последният работен ден е петък, а заповедта за прекратяване е от почивен ден събота? Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси
Свържете се с нас

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив