Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Вписване в Кадастъра

26.08.2011 - Други - 2 Отговори     (0)

Имаме Удостоверение за търпимост за постройки, които се намират в собствения ни имот. Може ли вписването в Кадастъра да стане на база това удостоверение?

									Светлана

Светлана

Отговори (2)    Коментара (1)

											Младен Садинов

Младен Садинов

27.08.2011

Отговор: Здравейте,
А Вие сигурна ли сте, че тези постройки не фигурират в кадастралната карта? Предполагам, че имате предвид картата в Агенцията по геодезия, картография и кадастър. Прехвърлянето на информация там става чрез заснимане на имотите. По тази причина, ако постройките съществуват / а щом говорим за Удостоверение за търпимост, значи става въпрос за стари постройки/ то те са заснети и не е необходимо ново вписване.



За повече информация: http://www.apbg.eu | За контакти

											Светлана

Светлана

29.08.2011

Коментар: Днес разбрах, че тези постройки фигурират в скицата към Общината, Прави ли ги това законни, и ако не какво още трябва да се направи. А, ако са извършвани довършителни работи по постройките след издаването на удостоверението за търпимост, /без да е променяно предназначението на сградите/ как следва да се процедира?


За контакти

											Румен Натов

Румен Натов

09.10.2011

Отговор: Мнението на константната съдебна практика е ,че заснемането на имота не е от значение за правото на собственост.Ако за вашето населено място е приета нова кадастрална карта и имотът Ви не фигурира в нея,следва да проведете съответната процедура по реда на ЗКИР за нанасянето му.Относно довършителните работи,щом не извършвате преустройство и извършените от Вас строителни работи не попадат във визираните в § 5 т.38 от ЗУТ няма за какво да се притеснявате.


За повече информация: rumen_natov@abv.bg | За контакти

Популярни въпроси - Други

Виж всички въпроси

Инвеститорът не иска да продаде трафопост ЕВН. Сградата е построена през 2009 г. и има АКТ16. Въпреки това, собствениците не са индивидуални партиды с ЕВН. Трафопост, собственост на инвеститорът. ЕВН... Последен отговор - 28.11.2017 от Адвокат Николина Митова

5 Отговори

Дарение на идеални части от имот Възможно ли е сестра ми да ми дари 3/4 идеални части от апартамента и без да се съобразява с останалите съсобственици, като самата тя няма наследници по... Последен отговор - 14.12.2017 от адвокат Милена Миткова

3 Отговори

Изгубен документ за собственост на имот Съпрузи купуват ведомствено жилище през 80-те години на миналият век. Впоследствие се развеждат. Съпругата остава да ползва жилището заедно с... Последен отговор - 2.12.2017 от адв.Галина Чанкова

3 Отговори

Наследяване на ЕООД Свекървата ми е собственик на ЕООД с капитал в размер 10 000 лева.Дружеството е с неизплатени задължения...Тя е пенсионер .Фирмата не работи ,няма приходи... Последен отговор - 7.12.2017 от адв. Симеонова

2 Отговори

Аграрна аптека? Искам да отворя аптека. Имам завършено висше образование (бакалавър) Агрономство- тропично земеделие. Дали ще е достатъчно за отварянето или... Последен отговор - 13.11.2017 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив