Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

заем от физическо лице

22.05.2016 - Строителство - 1 Отговори     (0)

Трябва ли даден заем (над 40000 лева )от физическо лице на физическо лице през 2009г да се декларира в данъчната декларация от 2010 г . Въпроса ми е защото поправките на чл. 50 ал. 1 т. 5 от зддфл са от 2000г и дали заем през 2009 г е трябвало да се декларира ?

									Атанас Димитров

Атанас Димитров

Отговори (1)   

											Адвокат Николина Митова

Адвокат Николина Митова

10.06.2016

Отговор: Съгласно чл. 50, ал. 1, т. 5 от ЗДДФЛ (нова - ДВ, бр. 99 от 2009 г., в сила от 1.01.2010 г.) -"Местните физически лица подават годишна данъчна декларация по образец за: предоставените/получените парични заеми, както следва:
а) непогасената част от предоставените парични заеми през данъчната година, ако размерът им общо надхвърля 10 000 лв.;
б) непогасените към края на данъчната година остатъци от предоставени през същата и през предходните пет данъчни години парични заеми, ако размерът на тези остатъци общо надхвърля 40 000 лв.;
в) непогасената част от получените парични заеми през данъчната година, ако размерът им общо надхвърля 10 000 лв., с изключение на получените кредити, предоставени от кредитни институции по смисъла на Закона за кредитните институции;
г) непогасените към края на данъчната година остатъци от получени през същата и през предходните пет данъчни години парични заеми, с изключение на получените кредити, предоставени от кредитни институции по смисъла на Закона за кредитните институции, ако размерът на тези остатъци общо надхвърля 40 000 лв."



За контакти

Популярни въпроси - Строителство

Виж всички въпроси

незаконен навес собственик съм на имот в които има незаконен навес строен преди повече от20г. Навеса е с бетонов покрив подпрян на обща каменна ограда ,направих му лек... Последен отговор - 4.10.2017 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Получаване разрешение за строеж от общината за газ и ток Здравейте, по скица имотът ни граничи с улица,която фигурира в кадастъра,но фактически не е приключила процедурата по отчуждаване от общината.По тази... Последен отговор - 15.09.2017 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Отстояние между сгради в един УПИ Има ли някакво изискване за отстояние между самите жилищни сгради, които са построени в един УПИ? В ЗУТ намирам изисквания за отстояние от самата... Последен отговор - 26.09.2017 от Адвокат Николина Митова

1 Отговори

Строеж на къща Здравейте, имаме имот в около 900кв и в негонима вече една жилищна постройка 35кв и искаме да построим още една къща от около 65-70кв (тип сглобяема дървена... Последен отговор - 17.10.2017 от адвокат Милена Миткова

1 Отговори

Строеж на жилищна сграда Здравейте, имаме имот в около 900кв и в негонима вече една жилищна постройка 35кв и искаме да построим още една къща от около 65-70кв (тип сглобяема дървена... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив