Регистрация Забравена парола

home home   Мобилна версия

Обстоятелства по чл. 107а КТ

24.07.2017 - Правни казуси - 1 Отговори     (0)

Здравейте,

бих искал да попитам дали условията по чл. 107а КТ важат за работа в общинско предприятие или само за държавната администрация? Също така бих искал да попитам дали компания, регистрирана в чужбина, трябва да бъде декларирана по този член, тъй като тя не фигурира в търговския регистър.

									jj

jj

Отговори (1)    Коментара (1)

											адв.Галина Чанкова

адв.Галина Чанкова

24.07.2017

Отговор: Здравейте!
В член 107А от Кодекса на труда в алинея първа на същия са изброени обстоятелства, които задължават лицето, кандидатстващо за съответна длъжност в държавната администрация да декларира предварително, за да не е в конфликт на интереси.
Това, което е определящо, важно и съществено да знаете при подписването на декларация по този член е там, за където кандидатствате , работещите в учреждение или предприятие да ИМАТ СТАТУТ НА ДЪРЖАВНИ СЛУЖИТЕЛИ.Това е водещото, а не дали било общинско или държавно предприятие.
На вторият Ви въпрос - няма как изначално компания да дава декларации по този член, тъй като всяка една компания е ЮРИДИЧЕСКО ЛИЦЕ, а тази декларация се отнася само за ФИЗИЧЕСКИ ЛИЦА.
Искрено се надявам да съм Ви била полезна и да съм Ви помогнала.
Успех Ви пожелавам!
С уважение,
адв.Чанкова
София, ул. "Три уши", 1, етаж 3, офис 1
телефон 0887 201 222



За контакти

											jj

jj

24.07.2017

Коментар: Здравейте и благодаря за отговора. Разбира се, като казвам "дали компания трябва да бъде декларирана", имам предвид по смисъла на ал. 1, т. 2 от чл. 107а, където става дума, че не може да бъде наето лице, което управлява търговско дружество. Въпросът ми е дали това важи само за търговски дружества, регистрирани в България и в търговския регистър, или не?


За контакти

Популярни въпроси - Правни казуси

Виж всички въпроси

Дарение или покупко-продажба на имот Здравейте, имам следния казус. Единствено дете съм от брака на моите родители. Баща ми има предишен брак, от който има 2 деца. Майка ми наследява имот по... Последен отговор - 6.02.2018 от Адвокат Николина Митова

3 Отговори

Дарен имот Ако бащата е дарил жилище на дъщеря си, с условието и той да го ползва до края на живота си, а дъщерята не живее там, а е в чужбина, кой трябва да плаща... Последен отговор - 14.02.2018 от адв.Галина Чанкова

2 Отговори

Плащане на консумативи Единствено собственикът на имота ли е длъжен да плаща консумативите на жилище, когато му е прехвърлено чрез дарение? А този, който има право да живее в... Последен отговор - 14.02.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

Покупка или дарение на идеални части от недвижим имот Здравейте. Притежавам 3/4 идеална част от наследствен имот. Другите съсобственици – мои братя, притежават по 1/8. Какъв вариант е по-удачно да избера, за... Последен отговор - 18.02.2018 от адв.Галина Чанкова

1 Отговори

проблем с дъщеря ми имам проблем с дъщеря ми която се е нанесла в жилището ми с зет ми и внучето в софия люлин 6 състоящо се от 30 кв.м постоянно съм тормозена и бита от нея и... Последен отговор - от

0 Отговори
Виж всички въпроси

Задай въпрос!

Колебаете се дали да закупите имот в даден район? Искате да научите каква е реалната стойност на вашия дом? Получете съвет от тези, които знаят! Ceb.bg дава възможност на потребителите да задават въпроси относно покупка, продажба, наем, стопанисване, управление, ремонт и всичко останало около имотите. Питайте и ще получите отговор от експертите в бранша!

Задай въпрос!

Полезни сайтове

  • bgtop.net

    Топ класацията на българските сайтове

Анкета

Имаме ли нужда от закон, който да регламентира дейността на брокерите?
Резултати Архив